Bežanija - Metalac 0:2

bezanijametalac

Fudbaleri Metalca zabeležili su treću pobedu u sezoni pošto su u okviru šestog kola Prve lige Srbije slavili protiv Bežanije u Beogradu sa 2:0. Oba gola pala su u drugom poluvremenu, a mrežu „lavova“ zatresli su Slađan Nikodijević, njegov debitantski gol u dresu Metalca, i Nikola Ćirković, kome je to bio treći prvenstveni pogodak ove jeseni. Utakmica je odigrana po kišovitom vremenu na teškom i raskvašenom terenu, pred oko 200 gledalaca.

Iako se mreže u prvih 45.minuta nisu tresle, uzbuđenja nije nedostajalo. Od samog početka bio je vidljiv bolji pristup gostujućih igrača. Maksimalno su momci u plavim dresovima koristili prostor u igri, imali terensku inicijativu i zrelije prilike, međutim, pred golom Ostojića ispoljili su i određeno nesnalaženje. S druge strane, domaćin je tek sporadično pretio, pa se sve svodilo na neupotrebljive centaršuteve i individualne pokušaje. U drugom poluvremenu sve je došlo na svoje mesto. Od presudnog značaja za dalji tok susreta bio je rani gol, praktično u prvom napadu. Ekipa Bežanije je bila primorana da se „otvori“, krenula je na „sve ili ništa“, što su izabranici Vladice Petrovića znali da kazne i iz brze kontre stave tačku na pobedu. Sigurna igra našeg tima došla je u pravom trenutku, jer se prvenstvo polako zahuktava, a slede obaveze i u Kupu Srbije, gde ne manjkaju ambicije.

Stadion Bežanije. Gledalaca: oko 200. Sudija: Nemanja Gajdobranski (Novi Sad). Strelci: Sl. Nikodijević u 46, Ćirković u 78.minutu. Žuti kartoni: Panić (Met).

Bežanija: Ostojić, Lopez, Matović, Jakšić, Stanovčić, Brujić (od 46. Rakić), Đoković, Milić, Kovačević (od 47. Đorđević), Zorica, Šaka (od 65. Jelić). Tr: Radinović

Metalac: Pejović, Saša Nikodijević, Owusu, Simov (od 7. Vlašić), Sedlar, Panić, Ivanović (c), Mladenović, Ćirković, Merdović (od 65. Brkić), Slađan Nikodijević (od 75. Stojković). Tr: Petrović