Metalac - BSK Borča 1:1 (0:0)

bsk5kolo2

Metalac je posle uspona ponovo zastao. Tim iz Despotovačke bb je mogao da upiše treću uzastopnu pobedu, ali je propustio priliku protiv BSK Borče, i to na svom bunjištu. Nije sve štimalo u našoj igri. Bilo je propusta u organizaciji napada, nedostajala je brža pas igra, kao i bolja realizacija koja već postaje hronična boljka. Nepobitna činjenica je da većina ekipa u Milanovac dolazi sa jasnom namerom da sačuva svoj gol i to pravo ne može niko da im ospori. Ništa se nije razlikovao ni subotnji protivnik, u najvećem delu meča bio je izrazito defanzivno orijentisan. Postavio je klasičan bunker ispred svog gola i preko kontri pokušavao da stigne do boda. I moramo priznati teška srca, da je u tome i uspeo. U okviru 5.kola, Prve lige Srbije, Metalac - BSK Borča 1:1 (0:0).

Trener našeg tima Vladica Petrović poslao je istu startnu postavu na teren koja je u prethodnom kolu uspešno prebrodila gostovanje u Kraljevu. Defanzivnu četvorku ispred golmana Pejovića činili su bekovi Saša Nikodijević i Owusu, odnosno štoperi Sedlar i Simov. Na sredini, Panić, Brkić i kapiten Ivanović sa Ćirkovićem i Merdovićem po desnom i levom boku, dok je u napadu bio usamljeni Slađan Nikodijević. Naš tim je bio daleko nadmoćniji rival, u uvodnih petnaestak minuta osim terenske inicijative, stvorio je i tri dobre prilike. Međutim, dve refleksne reakcije golmana gostiju, u istom napadu, usmerile su tok meča. Igrao se 11.minut, kada je Puletić posle pokušaja Ivanovića kratko odbio loptu, do koje je prvi došao Slađan Nikodijević, šutirao je sa svega pet metara, a čuvar mreže tima sa „Vizelj parka“ najavio dobro raspoloženje. Dva minuta kasnije, ponovo je tukao kapiten Ivanović sa ivice kaznenog prostora, gađao je golmanov donji desni ugao, a lopta je, na olakšanje svih iz tabora gostiju, fijuknula pored stative u gol - aut. Lepu akciju našeg veznog reda nije na pravi način završio Merdović u 15.minutu, imao je otvoren put ka golu, ali se odlučio na šut i promašio. Neiskorišćene situacije pred golom Borčana nisu pokolebale momke u plavim dresovima, jednostavno, nastavili su da igraju svoju igru. Ćirković je u 26.minutu idealno centrirao u srce kaznenog prostora za Slađana Nikodijevića, međutim, njegov dobar udarac glavom nije završio u mreži. BSK se konačno okuražio i u jednoj od retkih poseta protivničke polovine terena, Jovanović je probao iz slobodnog udarca da ugrozi Pejovića, ali bez rezultata. Poluvreme je zatvorila nova šansa fudbalera Metalca, ponovo su glavni akteri bili Ćirković i Puletić. Naš napadač se stuštio u kazneni prostor, šutirao iskosa sa desne strane, a stameni golman gostiju prosledio loptu u korner. Nastavak meča počeo je ponovo u znaku Milanovčana. U toku je bio 51.minut kada je Brkić sa 20 - tak metara sjajno izveo slobodan udarac, a Puletić još jednom demonstrirao visok kvalitet. Osam minuta kasnije napadač gostiju Mrkaić, inače nesuđeno pojačanje Metalca, ostao je sam na petercu i malo mu je nedostajalo da glavom savlada našeg čuvara mreže. To mu je, ipak, pošlo za rukom u 66.minutu. Brz kontranapad započeo je Dobrašinović, nastavio Krmar po desnoj strani, ubacio u sredinu, a naša neuobičajeno opuštena odbrana dozvolila je visokom Trebinjcu da se ušunja iza leđa Simova i sa oko 7-8 metara savlada Pejovića - 0:1. Vrlo sumnjiva situacija, sve ukazuje na ofsajd poziciju, a stiče se i utisak da je sudija Mihajlović prevideo faul Mrkaića nad našim štoperom jer očigledno povlačenje nije sankcionisao. Trener Petrović je odmah reagovao i izvršio dvostruku izmenu, u igru su ušli Stojković i Mladenović umesto Brkića i Slađana Nikodijevića. Pet minuta je bilo potrebno našim igračima da ponovo uspostave kontrolu igre, a onda je Merdović promašio dva zicera. U prvoj situaciji je prebacio gol sa pet metara (73), dok je u drugoj Puletić sjajno intervenisao (75). Konačno se mreža gostiju zatresla u 83.minutu. Stojković je idealno izveo korner sa desne strane, a Simov glavom poslao loptu u suprotan ugao - 1:1. Naš tim je mogao i do potpunog rezultatskog preokreta u 88.minutu, brzu akciju i asistenciju Ćirkovića u gol nije pretvorio rezervista Plećić. Uhvatio je volej u šesnaestercu BSK-a, ali prilično traljavo, tako da je i ova šansa otišla u nepovrat. Na kraju svakom po bod, bez preterivanja se može reći da rezultat nije ispratio pruženu igru. U narednom kolu Metalac gostuje ekipi Bežanije.

Stadion“Metalac“. Gledalaca: oko 800. Sudija: Danilo Mihajlović (Vranje). Strelci: Simov u 83. za Metalac, a Mrkaić u 66.minutu za BSK. Žuti kartoni: Ivanović (Met), Jovanović, Mrkaić, Dobrašinović, A.Stojković (BSK).

Metalac: Pejović, Saša Nikodijević (od 82. Plećić), Owusu, Sedlar, Simov, Panić, Brkić (od 68. Stojković), Ivanović (c), Ćirković, Merdović, Slađan Nikodijević (od 68. Mladenović). Tr: Petrović

BSK Borča: Puletić, A.Stojković, Blagojević, Dopuđ, Gajić (c), Ivić (N.Stojković), Krmar, Jovanović, Dobrašinović (od 89. Kordić), Ivković (od 62. Antelj), Mrkaić. Tr: Marić