Metalac protutnjao kroz Kraljevo

slogakv4kolo

Sloga (K) - Metalac 0:2 (0:1)

Poučeni negativnim iskustvima iz nekih ranijih susreta sa Slogom, pogotovo na gostujućem terenu, fudbaleri Metalca su odlučno pristupili utakmici, demonstrirali svoju snagu i umeće, pri tom, ne dozvolivši rivalu da se razmahne. Na kraju, ispostavilo se da su prepreku u Kraljevu prošli lakše nego što se očekivalo. Vihorni Nikola Ćirković se vratio u prepoznatljivu formu i sa dva gola (45, 82) doneo tri vredna boda. Tako je prekinuo golgeterski post, koji je trajao od 2.novembra prošle godine kada je, takođe, bio dvostruki strelac u meču sa Radnikom iz Surdulice. U okviru 4.kola Prve lige Srbije, Sloga (K) - Metalac 0:2 (0:1).

Milanovčani su sve vreme mleli protivnika koji nije imao snage da se ozbiljnije suprotstavi njihovoj nadahnutoj igri. Priča je počela da dobija željeni epilog tek u poslednjem minutu prvog dela. Nakon sticanja rezultatske prednosti sve je bilo mnogo lakše. U nastavku meča viđena je ista slika na terenu, tim iz Despotovačke bb je imao apsolutnu dominaciju, ugrožavao domaćina iz svih pozicija. Praktično svaki prelazak na polovinu rivala bio je šansa, ali je naš tim ispoljio i zavidan nivo neefikasnosti. Međutim, do kraja meča izabranici Vladice Petrovića uspeli su još jednom da matiraju golmana Božovića, čime je stavljana tačka na ovu utakmicu. Da je rezultat bio i ubedljiviji ne bi bilo nezasluženo jer je naš tim zaista delovao superiorno. Ovom, drugom uzastopnom pobedom, Metalac se primakao gornjem domu prvoligaškog karavana. Naredne subote, u Milanovac stiže BSK iz Borče, poslednjih godina naš veliki takmac.

Gradski stadion u Kraljevu. Gledalaca: oko 200. Sudija: Uroš Vuković (Kragujevac).

Strelac: Ćirković u 45. i 82.minutu. Žuti kartoni: Babić, Vasiljević (Slo), Simov, Brkić, Ivanović (Met).

Sloga (K): Božović (c), Antonijević, Milenković (od 62. Parezanović), Babić, Vasiljević, Simić, Vujović, Cvetković (od 64. Vulić), Betolingar, Novković (od 76. Bižić), Radović. Tr: Gošić

Metalac: Pejović, Saša Nikodijević, Owusu, Simov, Sedlar, Panić, Ivanović (c) (od 87. Milošević), Brkić, Merdović (od 83. Stojković), Ćirković, Slađan Nikodijević (od 70. Mladenović). Tr: Petrović