Merdović nosio Metalac do pobede

merdovicpobeda

Metalac - Moravac Orion 3:1 (1:0)

Dve pravovremene reakcije Merdovića, majstorija Brkića, uz, očito, neizbežan trenutak slabosti koji ovog puta nije imao uticaj na krajnji ishod, najvažniji su momenti subotnje predstave u milanovačkom hramu fudbala. Znalo se i pre prvog sudijskog zvižduka, da Moravac može da bude žilav protivnik, ali se ovako jak otpor nije očekivao. Uloženo je mnogo energije i truda, a kao plod takvog pristupa stigla je nagrada u vidu prve jesenje trojke. U okviru 3.kola Prve lige Srbije, Metalac - Moravac Orion 3:1 (1:0). Domaćin je od početka utakmice jasno istakao cilj. Krenuli su momci u plavim dresovima agresivno ka golu novajlije iz Mrštana. Prvu šansu imao je Slađan Nikodijević, najsvežije pojačanje, međutim, dobro ubačenu loptu s desne strane od Ćirkovića nije uspeo da prosledi u mrežu. Sredinom prvog dela igre karambol u kaznenom prostoru gostiju izrodio je šut Brkića, ali je lopta prohujala pored desne stative. Plela se mreža oko Mitrovićevog gola, a napadi su dali rezultata u 32.minutu. Sjajna kombinatorika po desnoj strani završila se asistencijom „starijeg“ Nikodijevića (Saše) za gol Luke Merdovića - 1:0. Do odmora još nekoliko opasnih naleta domaćih u kojima je nedostajao završni pas. Nastavak meča je doneo sadržajniju igru, sa golovima na obe strane. Start je obeležio novi promašeni zicer Slađana Nikodijevića (50.minut), iz dva puta sa ivice peterca nije uspeo da matira Mitrovića. Prethodno je Ćirković protutnjao desnom stranom terena. Neiskorišćene šanse imale su negativan uticaj pa se nervoza polako uvlačila u naše redove. Gost je preuzeo inicijativu i u periodu od 50. do 60. minuta stvorio dve dobre prilike. Prvo je golman Pejović nadmudrio Veličkovića, a zatim je posle kornera rezervista Kostić, u prvom kontaktu s loptom, iz izgledne pozicije glavom prebacio gol. Već u sledećem napadu rezultat na semaforu se promenio. Brzi kontranapad ekipe Moravca započeo je iz zadnje linije Marković, zatim je akciju nastavio Stanković, lopta mu je za trenutak pobegla - prešla aut liniju celim obimom, što pomoćni sudija Peranović očigledno nije primetio, usledio je prodor po desnoj strani i centaršut, da bi napadač Kostić sa pet metara glavom kreirao izjednačenje - 1:1. Tek kad su videli da je vrag odneo šalu, domaći fudbaleri su pojačili ritam i ubrzo postigli dva gola. Igrao se 70.minut, neumorni Ćirković je preneo loptu iz sredine na levu stranu, a Merdović izdržao duel sa protivničkim igračem i preciznim udarcem sa oko 20 metara smestio loptu u mrežu - 2:1. Sedam minuta kasnije postavljen je konačan rezultat. Brkić je majstorski izveo slobodan udarac sa 25metara, prebacio je živi zid i pogodio za 3:1. Prva pobeda našeg tima ove sezone, ekipa se polako kompletira i podiže formu. Naredne subote (6.septembra) sledi gostovanje kraljevačkoj Slogi.

Stadion „Metalac“. Gledalaca: oko 800. Sudija: Nemanja Gajdobranski (Novi Sad).

Strelci: Merdović u 32, 70. i Brkić u 77. za Metalac, a Kostić u 62.minutu za Moravac Orion. Žuti kartoni: Stojković, Owusu, Panić (Met), Cekić (Mor).

Metalac: Pejović, Saša Nikodijević, Owusu, Nikolić, Sedlar, Panić (c), Brkić, Stojković (od 66. Mladenović), Merdović (od 83. Pavlović), Slađan Nikodijević (od 79. Ivanović), Ćirković. Tr: Petrović

Moravac Orion: Mitrović, Cekić (c), Petrović, Ćirić, Saša Marković, Stefam Marković, Rajković, Stanković, Emeka (od 56. Kostić), Vukosavljević (od 88. Stamenković), Veličković (od 79. Kostadinov). Pom.tr: Stanković