Izgubljena dva boda u Užicu

slobodauzice

Sloboda (UE) - Metalac 1:1 (0:1)

U okviru 2.kola Prve lige Srbije fudbaleri Metalca nisu uspeli da slave na gostovanju u Užicu (rezultat 1:1), iako su do 94.minuta imali vođstvo i tri boda u džepu. Odigrali su momci u plavim dresovima dobar meč, sve vreme kontrolisali igru i rezultat, imali više povoljnijih prilika, ali bez sreće u realizaciji. Milanovčani su ušli u utakmicu na način kako su i najavili - čvrsto i ofanzivno. Gotovo svaki prelazak na protivničku polovinu bio je potencijalna opasnost po golmana Čančarevića. Pritisak je urodio plodom u 18.minutu. Posle duplog pasa sa Stojkovićem, Merdović je iskosa sa leve strane tukao iz prve i zatresao mrežu - 0:1. Odmah nakon primljenog gola, domaćin je uputio prvi, ispostaviće se kasnije i jedini, šut u uvodnih 45.minuta preko Petrovića iz slobodnjaka koji je golman Pejović uspešno zaustavio. Metalac je bio dominantan u polju, a samo zahvaljujući sigurnom Čančareviću, skinuo opasne udarce Mladenovića (35) i Brkića (42), rezultat na poluvremenu nije bio ubedljiviji. U nastavku je pao intezitet igre, ali je delovalo da naš tim drži sve pod kontrolom. Dve polušanse u vidu udaraca sa distance imali su Mladenović i Stojković, ali je golman domaćih bio na mestu. Sloboda je igrala na mahove, pa je u veoma kratkom roku dva puta ušla u naš šesnaesterac. Nakon centaršuta Lekića , glavom je šutirao Jakšić (65), a Pejović izbacio loptu u korner, da bi koji minut kasnije zaustavio i snažan udarac Vukmirovića sa ivice kaznenog prostora. Trener Petrović je pokušao izmenama da razdrma ekipu (ušli Luković i Ivanović). U koncepciji se ništa nije promenilo, ideja je bila da sa dva sveža igrača dobije bolju pokretljivost manevra. Nekoliko opasnih naleta Ćirkovića i Nikodijevića po desnoj strani, odnosno, Merdovića po levoj, nije donelo promene rezultata, jer je falila pravovremena distribucija završnog pasa. Velika šansa Ivanovića u 88.minutu nije iskorišćena, ciljao je suprotan ugao, a od svega iznudio samo korner. Kazna za promašaje stigla je u poslednjem minutu sudijske nadoknade. Olako je štoper Nikolić izgubio loptu u opasnoj zoni, oduzeo mu je napadač domaćih Jakšić i centrirao, a Milekić između Sedlara i Owusua uspeo da je zahvati glavom i savlada Pejovića. Ostaje žal za promašajima, realno gledano, ispustili smo šansu da pobedimo velikog rivala! U narednom kolu naš tim dočekuje novajliju Moravac Orion iz Mrštana.

Gradsji stadion u Užicu. Gledalaca; oko 1.500. Sudija: Zoran Široki (Smederevo). Strelci: Milekić u 90+4. za Slobodu, a Merdović u 18.minutu za Metalac. Žuti kartoni: Jakšić (Slo), Brkić, Ivanović (Met).

Sloboda: Čančarević (c), Miličić, Ristić, Babić (od 78. Raković), Milekić, Avramović, Milošević (od 46. Lekić), Prtenjak, Petrović (od 60. Jovanović), Vukmirović, Jakšić. Pom.tr: Janjić

Metalac: Pejović, Nikodijević, Owusu, Nikolić, Sedlar, Panić (c), Brkić (od 62. Ivanović), Stojković (od 87. Milošević), Mladenović (od 67. Luković), Ćirković, Merdović. Tr: Petrović