Metalac - Kolubara 0:0

kolubara

Milanovčani su odigrali dobru utakmicu, bili bolji rival, ali nisu uspeli da materijalizuju svoju nadmoćnost. Na otvaranju nove prvoligaške sezone, pred oko 1.000 gledalaca, Metalac - Kolubara 0:0. Od prvog sudijskog žvižduka, izabranici Vladice Petrovića krenuli su sa žestokim atacima ka golu protivnika. Već u 3.minutu, Merdović se probio po levoj strani, uputio centaršut, a lopta dobila čudnu putanju i pogodila okvir gola (prečku). Novi pokušaj našeg tima bio je od strane Brkića na isteku petog minuta, međutim, njegov udarac sa oko 20 metara nije bio precizan. Igralo se isključivo na polovini Kolubare i činilo se da je samo pitanje trenutka kada će Metalac stići do prednosti. Mladenović je sa 25 metara gađao desni donji ugao u 19.minutu i za malo promašio. Da je imao malo više hrabrosti glavni arbitar iz Niša je mogao sredinom prvog poluvremena da pokaže na belu tačku u našu korist. Očigledan prekršaj nad Ćirkovićem u 16 metara nije sankcionisao. Taj detalj nije obeshrabrio naše igrače, ređali su se udarci ka golu Tomića, dva puta agilni Brkić (29, 43), a između toga i Panić (35) glavom sa ivice peterca posle upotrebljivog centaršuta Ćirkovića. Najbolju priliku tim iz Despotovačke bb imao je u 42.minutu, kada je Stojković skočio na centaršut Nikodijevića i šutirao sa pet metara, a mladi čuvar mreže iz Lazarevca spasao svoj tim. U nastavku meča viđen je isti scenario, Metalac je napadao, a Kolubara se branila svim raspoloživim sredstvima. Nije se dugo čekalo na uzbuđena u gostujućem šesnaestercu, a uvod je bio udarac Panića u 47.minutu sa oko 17 - 18 metara koji je završio visoko preko gola. U narednoj akciji velika šansa za naš tim, Ćirković je spustio centaršut Owusua s leve strane, a Stojković iz idealne pozicije trzajem glavom poslao loptu u gol aut. Tri minuta kasnije ponovo je u prilici bio Panić, ali je oklevao sa udarcem, pa su štoperi Kolubare otklonili opasnost. Nastavili su domaći sa napadima, pokušao je Brkić volejom sa 18 metara, u 59.minutu, a Matić paradom skrenuo loptu u korner. Samo minut kasnije golman gostiju je ponovo bio na udaru. Prvo je odbranio zicer Mladenoviću, da bi u nastavku akcije postao miljenik sreće jer je udarac Nikodijevića iskosa sa desne strane završio u spoljnem delu mreže. Zatišje je trajalo sve do 75.minuta, a onda su momci u plavim dresovima dva puta zapretili. Rezervista Ivanović je sa više od 20 metara dobro uzdrmao Matića, stvorila se gužva unutar šesnaesterca gostiju, na kraju je pokušao glavom i štoper Nikolić, ali je lopta otišla preko gola. Utakmicu je zaključio udarac Ćirkovića u zaustavnom vremenu, u padu je sa ivice peterca zahvatio loptu i poslao pravo u ruke golmana Kolubare. Svakom po bod, ostaje žal što za prikazanu partiju naš tim nije nagrađen sa celim plenom. Lazarevčani za 90.minuta nisu uputili šut u okvir gola. U narednom kolu, 23.avgusta, naš tim gostuje u Užicu ekipi Slobode.

Stadion „Metalac“. Gledalaca: oko 1.000. Sudija: Aleksandar Živković (Niš). Žuti kartoni: Stojković (Met), Milošević, Čadikovski, Vukmir (Kol).

Metalac: Pejović, Nikodijević, Nikolić, Sedlar, Owusu, Panić (c), Brkić (od 85. Luković), Stojković (od 65. Ivanović), Mladenović (od 84. Simov), Ćirković, Merdović. Tr: Petrović

Kolubara: Matić, Lazović, Stanojević, Vukmir, Radulović, Milošević, Stevanović (od 67. Đurđević), Obradović (c), Drinić (od 83. Tanušev), Trnavac (od 46. Čadikovski), Krstić. Tr: Ristanović