Poraz Metalca u generalnoj probi

Metalac - Železničar (L) 0:2 (0:1)

U poslednjoj kontrolnoj utakmici pred početak nove sezone u Prvoj ligi Srbije, fudbaleri Metalca pretrpeli su poraz na svom terenu od srpskoligaša Železničara iz Lajkovca - 0:2 (0:1). Trener Vladica Petrović šansu je ukazao svim raspoloživim snagama, tako da su igrale dve različite postave u oba poluvremena. Početak meča protekao je u tvrdoj igri, uglavnom između dva šesnaesterca. Prvu ozbiljniju situaciju pred golom Železničara domaćin je imao na isteku desetog minuta: Nikodijević je odlično prošao i centrirao sa desne strane, a Mrkaić naterao golmana Jovanovića da izbaci loptu u korner. Zatišje je trajalo do 26.minuta, da bi nakon brze kontre i neuspele ofsajd zamke našeg tima, Sitarica prihvatio loptu, a onda preciznim udarcem sa oko 10 - 11 metara matirao Zogovića – 0:1. Protivnik je bio konkretniji i samo šest minuta kasnije stvorio je 100 postotnu priliku u režiji Stefana Tomića. Prihvatio je veznjak Lajkovčana dubinsku loptu u šesnaestercu, ciljao gornji desni ugao i promašio. Pokušavao je Metalac na sve načine da stigne do gola gostiju, ali sve se završilo na udarcima iz daljine Brkića (33), Mladenovića (39) i Sedlara (43). Tim iz Despotovačke bb u nastavku je imao terensku inicijativu, međutim, nije uspevao da stvori izrazitu šansu za gol. Udarac Pavlovića (57) sa ivice šesnaesterca, iskosa sa leve strane, neutralisao je Jovanović, dok je štoper Sedlar četiri minuta kasnije sa oko 25 metara pogodio stativu, i to bi otprilike bilo sve od domaćina u ovom delu igre. Kako je vreme odmicalo gost je bio sve više defanzivniji, a u isto vreme spreman za kontranapad. U 66.minutu Pejović je skinuo zicer Markoviću, ali ne i Nedeljkoviću šesnaest minuta kasnije - 0:2. Malo toga je polazilo za rukom našim igračima, podbacili su u gotovo svim segmentima igre, tako da se nije moglo do povoljnijeg rezultata. Momci ne smeju da klonu duhom, radili su dobro tokom priprema, odigrali odlično većinu kontrolnih utakmica. Ovo izdanje nije bilo realan prikaz njihovih mogućnosti, a naredna subota (16.avgust) i otvaranje sezone sa Kolubarom prilika je za iskupljenje.

Stadion“Metalac“. Gledalaca: oko 400. Sudija: Slobodan Starčević (G.Milanovac). Strelci: Sitarica u 26. i Nedeljković u 82.minutu. Žuti kartoni: Pavlović (Met), Paunović (Žel).

Metalac: Zogović, Nikodijević, Sedlar, Nikolić, Owusu, Brkić, Stojković, Ivanović (c), Mladenović, Ćirković, Mrkaić. Igrali su još: Pejović, Simov, Vlašić, Radojičić, Panić, Luković, Pavlović, Mitić, Merdović, Šobat, Plećić, Milošević. Tr: Petrović

Železničar (L): Jovanović, Liščević, Jakovljević, Đermanović, Simić, Sajić, Sitarica, Paunović, S.Tomić, Nedeljković (c), Sofronić. Igrali su još: Pešterac, D.Tomić, Ristovski, Lukić, Marković, Ivanović, Spasojević. Tr: Lazarević