Metalac osvojio 3. mesto na turniru u Čačku

2014-08-04

Metalac - Mladost (L) 3:2 (1:2)

Metalac je zauzeo treće mesto na 4.memorijalnom turniru „Živorad Stanković Bija“ u Čačku. U utešnom finalu, izabranici Vladice Petrovića savladali su „velikog dužnika“ lučansku Mladost sa 3:2. „Superligaš“ je dva puta bio u plusu (0:1, 1:2), ali je naš tim uporno stizao, na kraju i prestigao rivala. Lučanci su stigli do vođstva u 14.minutu. Upućen udarac sa ivice šesnaesterca kratko je odbio golman Pejović, na loptu je natrčao Nigerijac Frajdej i poslao je u gol. Samo dva minuta kasnije, naš tim je izjednačio. Ivanović je izveo korner, a novajlija Mrkaić nadvisio odbranu protivnika i sa nekoliko metara matirao Prekovića. U 32.minutu, Mladost ponovo stiže do prednosti. Lopta je nehotice, u našem kaznenom prostoru, pogodila u ruku Ćirkovića a sudija Nikitović je odmah pokazao na belu tačku. Grujičić je preuzeo odgovornost, pročitao ga je Pejović i zaustavio šut, ali se lopta vratila špicu Mladosti koji iz drugog puta pogađa mrežu. Nije mnogo prošlo u nastavku utakmice, a Mladenović je naterao Lučance da ponovo krenu s centra, i to posle fantastično izvedenog slobodnog udarca sa oko 25 metara. Šut ne toliko jak, koliko precizan, lopta se zarila u mrežu pored same desne stative. Bolju igru, Metalac je materijalizovao u 87.minutu kada je rezervista Milošević pretvorio u gol idealan centaršut Simova sa desne strane.

Stadion Borca kraj Morave. Gledalaca: oko 500. Sudija: Ivan Nikitović (Čačak). Strelci: Mrkaić u 16, Mladenović u 56. i Milošević u 87.minutu za Metalac, a Frajdej u 14. i Grujičić u 32.minutu za Mladost.

Metalac: Pejović, Nikodojević, Vlašić, Sedlar, Simov, Ivanović, Luković (c), Mladenović, Merdović, Ćirković, Mrkaić. Igrali su još: Pavlović, Stanić, Nikolić, Brkić, Šobat, Rolović, Mitić, Milošević. Tr: Petrović

Mladost (L): Preković, Pejić, Marković, Gašić, Lazović, Gavrić, Stojanović (c), Protić, Jovanović, Frajdej, Grujičić. Igrali su još: Adamović, Radin, Ljujić, Pešić, Šarac, Ristić, Petrović. Tr: Milovanović

U velikom finalu Borac je ubedljivo savladao Javor sa 4:1. Đerić se dva puta upisao u listu strelaca, po gol su dali Mašović i Đoković, dok je počasni pogodak za Ivanjičane delo Dražića. Po završetku finalne utakmice usledila je ceremonija dodele pehara i priznanja. Kapitenu Borca trofej za osvojeno prvo mesto uručio je Aleksa Stanković, unuk legendardnog čačanskog fudbalera. Ivanjičani su dobili pehar za drugo, a naš tim za treće mesto. Tročlani žiri, u sastavu Mijo Matović, Aco Jakovljević i Miloš Madžarević, za najboljeg igrača turnira proglasio je Stefana Živkovića, fudbalera Borca. Takođe, i preostala dva pojedinačna priznanja otišla su u ruke igrača čačanskog superligaša. Najbolji golman je Nikola Petrić, a najbolji strelac turnira Uroš Đerić.