Borac (Č) - Metalac 1:0 (0:0)

boracCa

Fudbaleri Metalca boriće se za „utešni trofej“ na 4.memorijalnom turniru „ Živorad Bija Stanković“ u Čačku, pošto su poraženi od domaćina, ekipe Borca, minimalnim rezultatom - 0:1. Pobedonosni gol za novog superligaša postigao je napadač Đenić u 75.minutu, udarcem glavom sa ivice peterca savladao je Zogovića iskoristivši dobro izveden prekid s desne strane S.Živkovića. Predivan ambijent na stadionu kraj Morave, blizu 3.000 ljudi, prva fudbalska utakmica pod reflektorima u gradu, vatromet kao najava za početak duela starih sportskih rivala... Imponovala je igra izabranika Vladice Petrovića, pogotovo u prvih 45. minuta. Prilike pred golom Borca ređale su se kao na tacni, ali ispoljena je i naša stara boljka - slaba realizacija. Seriju promašaja otvorio je Stojković, a nastavili Owusu, Brkić, Sedlar... U smiraj prvog dela meča naš tim je oštećen za čist jedanaesterac. Očigledan prekršaj nad Mrkaićem u kaznenom prostoru domaćina prevideo je glavni sudija Đoković. Nastavak meča protekao je u istom ritmu, ali je Borac bio taj koji je diktirao dešavanja na terenu. Imali su Čačani zrelije prilike za gol, uostalom, jednu su iskoristili i zasluženo otišli u finale. Osim pokušaja Mladenovića iz velike daljine, naši igrači skoro da nisu ozbiljnije ugrozili Petrića. Inače, tokom popodneva, na otvaranju turnira Javor je savladao lučansku Mladost sa 1:0, golom Dražića u 32.minutu. Utakmice za plasman na programu su u nedelju, duel za treće mesto između Metalca i Mladosti počinje u 17.30, a finale između Borca i Javora tri sata kasnije.

Stadion Borca kraj Morave. Gledalaca oko 3000. Sudija: Marko Đoković (Čačak). Strelac: Đenić u 75.minutu.

Borac: Petrić, Boranijašević (Stefan Živković), Dejan Živković (Drašković), Miletić, Gojković (Obradović), Mutavdžić, Jevtović (Nikolić), Babić (Mašović), Nešović (Zoćević), Stojanović, Đenić (Đerić). Tr: Bogićević

Metalac: Zogović, Nikodijević (Rolović), Owusu (Vlašić), Nikolić (Stanić), Sedlar, Brkić, Stojković (Pavlović), Mrkaić, Mladenović (Simov), Ivanović (c) (Milošević), Šobat (Luković). Tr: Petrović