Metalac - Napredak 0:1, Metalac - Donji Srem 1:1

napredak

Nepovoljne vremenske prilike na Zlatiboru uslovile su da se meč sa Napretkom odigra dan kasnije nego što je prvobitno planirano, pa su naši fudbaleri u sredu na meniju imali dva superligaša, drugi je bio Donji Srem. Uvodni meč u jutarnjem terminu nije prijao izabranicima Vladice Petrovića, a potvrda je stigla u vidu poraza od„čarapana“ minimalnim rezultatom, 0:1. Kao i u meču protiv „Reala sa Nišave“, pre dva dana, ponovo je koban bio 20.minut, a mrežu Pejovića zatresao je korpulentni centarfor Božović. Sve je moglo da bude i drugačije da je naš tim iskoristio barem jednu od nekoliko izglednih prilika, posebno u prvih 45.minuta. Popodnevni duel sa ekipom iz Pećinaca bio je znatno zanimljiviji, postignut je po jedan pogodak na obe strane, pa je na kraju rezultat glasio 1:1. Metalac je bio dominantniji tim u prvom poluvremenu, igrali su momci u plavim dresovima hrabro i disciplinovano. Bolji ulazak u meč krunisali su i zasluženim vođstvom u 11.minutu, a Milošević je postigao svoj prvi seniorski gol. Do kraja poluvremena naš tim je propustio šansu da dodatno uveća prednost promašivši nekoliko zicera. Kazna za promašaje stigla je u 61.minutu kada je Janković savladao Zogovića i postavio konačan rezultat. Naredni kontrolni meč zakazan je za petak (25.jul), a protivnik je Novi Pazar.