Metalac - Radnički (N) 0:1, Metalac - Mladost (P) 3:2

radnicki

U prve dve provere na visinskim pripremama, fudbaleri Metalca su ostvarili polovičan učinak. Na zlatiborskoj premijeri poraženi su od superligaša niškog Radničkog minimalnim rezultatom, 0:1. Jedini pogodak na meču postigao je Pejčić u 20.minutu. Uprkos negativnom rezultatu, naš tim je ostavio dobar utisak i bio u najmanju ruku ravnopravan takmac na terenu iskusnijem protivniku. Nedelja je bila rezervisana za popravljanje utiska, a ceh je platila devetoplasirana ekipa crnogorskog šampionata u minuloj sezoni, Mladost iz Podgorice. Zanimljiv meč, pun preokreta, na kraju pobeda od 3:2. Metalac je stekao rezultatsku prednost u prvom poluvremenu golom štopera Nikolića u 30.minutu. Podgoričani su bolje ušli u nastavak meča i u razmaku od svega pet minuta postigli dva gola, strelci su bili Milić (50) i Mirković (55). Ipak, naš tim stiže do daha, preuzima terensku inicijativu koja rađa novi veliki preokret. Sedlar je vratio rezultatsku ravnotežu u 70, a meč je zatvorio Lukić golom pet minuta kasnije. Naredna provera zakazana je za utorak, 22.jul, a protivnik je kruševački Napredak.