Remi nade za Metalac (2)

Scena 01.Still006

Metalac – Rad 0:0

Metalac je u prvoj kvalifikacionoj utakmici za popunu Jelen Super lige Srbije na svom stadionu remizirao sa ekipom Rada – 0:0. Ponovo je strateg našeg tima Janjić bio primoran da menja startnu postavu. U odnosu na meč protiv Mladosti, pre četiri dana, iz konkurencije su otpali povređeni Ivanović i Owusu, kao i kažnjeni Đilas (kartoni). Suspenziju su odradili Panić i Stojković, pa su zauzeli svoje pozicije u timu. Omladinac Pavlović po prvi put zaigrao je od početka. Gost je većim tokom meča ima terensku inicijativu, dok se naš tim opredelio za kontranapade. Iz jedne takve akcije Ćirković je u 21.minutu propustio, ispostaviće se, šansu utakmice, našao se „oči u oči“ sa Danilovićem, ali je golman „građevinara“ skratio ugao i otklonio opasnost. Napadač Milanovčana nije bio precizan i na isteku prvog dela igre, njegov udarac sa 13-14 metara iskosa sa leve strane završio je pored desne stative u gol autu. U ovom delu igre, gostujući fudbaleri ni jednom nisu ozbiljnije zapretili Đogatoviću, pokušaji Srećkovića, Stanojevića, Miloševića i Babića završili su daleko iznad gola. U nastavku Rad je pojačao ritam, Luković i drugovi nisu uspevali da izađu iz visokog presinga, lopte su većinom gubili oko centra igrališta, tako da su izostali ataci domaćeg tima. Pokušao je trenerski tandem na klupi Beograđana, Nikolić – Milenković izmenama da promeni ritam meča, u tome je donekle i uspeo. Brzom razmenom pasova i utrčavanjem u prazan prostor u šanse je ulazio mladi Ožegović (72, 78). Poslednje uzbuđenje na meču zbilo se u 90.minutu, rezervista Mihailović šutirao je iskosa sa leve strane i uzdrmao spoljni deo prečke. Tvrd meč, na kraju ishod koji daje jednake šanse i jednima i drugima. Metalac nije stekao rezultatsku prednost, ali putuje u Beograd bez primljenog gola što može biti od velikog značaja. Revanš je na programu 4.juna (sreda) sa početkom u 17 sati.

Stadion: „Metalac“. Gledalaca: oko 2.500. Sudija: Vlado Glođović (Vrbas). Žuti kartoni: Vlašić, Simov, Mladenović (Met), Stanojević, Knežević (Rad).

Metalac: Đogatović, Rodić, Simov, Vlašić, Gojak, Sedlar, Panić, Luković (c), Pavlović (od 80. Mladenović), Stojković (od 67. Lukić), Ćirković (od 90. Mijailović). Tr: Janjić

Rad: Danilović, Stanojević, Srećković, Babić (od 61. Simić), Ožegović (od 84. Marković), Gnjatić, Radivojević (od 74. Mihailović), Urošević, Milošević (c), Rodić, Knežević. Tr: Nikolić