Kolubara – Metalac 0:3 (0:3)

1

Fudbaleri Metalca ostvarili su i drugu pobedu u pripremnim utakmicama ovog leta. Posle srpskoligaša Šumadije 1903, oružje je položila i domaća Kolubara, novi / stari prvoligaš iz Lazarevca – 3:0. Prvih 45.minuta proteklo je u apsolutnoj dominaciji izabranika Vladice Petrovića. Imali su veći posed lopte od rivala, stvarali šanse, te stigli i do tri gola u režiji raspoloženih Stojkovića, Brkića i Stanića. U nastavku nije bilo mnogo uzbuđenja, igralo se uglavnom između dva šesnaesterca, bez ozbiljnijih prilika, pa je ostao isti rezultat kao i sa kraja prvog dela meča. Trener Petrović je ravnomerno rasporedio minutažu igračima tako da su dva različita tima igrala po poluvreme. U četvrtak, 17.jula, naša ekipa odlazi na Zlatibor, gde će odraditi drugu fazu priprema za novu sezonu.

Gradski stadion u Lazarevcu. Gledalaca: oko 100. Sudija: Bogdan Ljubojević (Lazarevac). Strelci: Stojković u 15, Brkić u 32. i Stanić u 38.minutu.

Kolubara: Nastić, Milovanović, Spasojević, Vukmir, Pilica, Čukić, Marinković, Tanušev, Drinić, Trnavac, Nanadović. Igrali su još: Mitić, Radenović, Jakovljević, Milošević, Simić, Popović, Nešović, Grubor, Panić, Gavrilović, Ranitović, Dabić. Tr: Ristanović

Metalac: Zogović, Nikodijević, Nikolić, Sedlar, Joksimović, Panić, Brkić, Stojković, Mladenović, Stanić, Milošević. Igrali su još: Bojović, Ćirković, Simov, Vlašić, Owusu, Pavlović, Lukić, Jovanović, Luković, Šobat, Ilić. Tr: Petrović.