FK Metalac u takmičarskoj 2013 / 14.godini

tim14

-Fudbaleri Metalca zauzeli su treće mesto u Prvoj ligi Srbije takmičarske 2013 /14. godine, ostvarili su petnaest pobeda, sedam nerešenih susreta i osam poraza, ukupno 52 boda. Milanovčani su na svom terenu dobili jedanaest utakmica, uz remije sa Proleterom iz Novog Sada i Dolinom, i pretrpeli dva poraza, na otvaranju sezone od Borca i u poslednjem kolu od lučanske Mladosti, postigli su 29 golova, a primili šest. Posmatrano kroz prizmu rezultata domaćih utakmica, Metalac je najbolji tim u ligi! Škripalo je na strani, pa otuda i daleko skromniji učinak. Na petnaest mečeva svega četiri pobede, pet remija i šest poraza uz pet datih i osam primljenih golova! Moglo je i bolje od mesta koje gleda u leđa Mladosti i Borcu. Sve je delovalo idilično u Despotovačkoj bb do same završnice prvenstva. Dva kola pre kraja, ekipa Aleksandra Janjića imala je šest bodova više od Čačana, za potvrdu superligaškog statusa potreban je bio samo jedan bod, s obzirom na slabiji međusobni skor sa komšijama. Splet nesrećnih okolnosti (povrede i kartoni ključnih igrača) uslovio je vezane poraze i naš tim je iznenađujuće morao u baraž u za popunu elitnog ranga srpskog fudbala. Protivnik je bio četrnaestoplasirani tim Super lige, ekipa Rada. Dvomeč nije završen, prekinut je pirom navijača „građevinara“ u 49.minutu revanša. Epilog će dobiti za zelenim stolom...

-Naš tim je već u 1/8 finala završio takmičenje u Kupu Srbije. Beogradski Partizan je bio nepremostiva prepreka (konačan rezultat: 0:2).

-Dres Metalca ove sezone nosili su: golmani: Vladan Đogatović (32 utakmice (32 puta starter), 2.880 minuta na terenu), Mitar Pejović (nije dobijao šansu); odbrana: Dalibor Rodić (15 utakmica (10 puta starter), 944 minuta), Owusu Ansah – Kontoh (16 utakmica (14), 1.193 minuta), Bojan Mijailović (3 utakmice (0), 50 minuta), Milan Joksimović (16 utakmica (16), 1.415 minuta), Bojan Gojak (27 utakmica (27), 2.400 minuta), Radoslav Vlašić (30 utakmica (30), 2.700 minuta), Aleksandar Sedlar (20 utakmica (18), 1.679 minuta), Aleksandar Simov (11 utakmica - prolećni deo (7), 707 minuta), Dragomir Nikolić (nije dobijao šansu), Boško Dopuđ (2 utakmice – jesenji deo (1), 99 minuta), Ivan Kosić (12 utakmica – jesenji deo (11), 954 minuta), Aleksandar Dragačević (jesenji deo - nije dobijao šansu); vezni: Goran Luković (c) (25 utakmica (17), 1.577 minuta), Stefan Panić (27 utakmica (26), 2.300 minuta), Aleksandar Ivanović (27 utakmica (17), 1.510 minuta), Goran Brkić (17 utakmica (11), 936 minuta), Nikola Lukić (23 utakmice (15), 1.326 minuta), Nemanja Mladenović (20 utakmica (14), 1.241 minut), Miroslav Stanić (14 utakmica (9), 691 minut), Aleksandar Stojković (13 utakmica – prolećni deo (13), 1.059 minuta), Srđan Simović (4 utakmice – prolećni deo (2), 146 minuta), Darko Pavlović (1 utakmica (1), 80 minuta), Bojan Živković (5 utakmica – jesenji deo (1), 179 minuta), Zlatko Liščević (6 utakmica – jesenji deo (3), 273 minuta), Milan Vignjević (1 utakmica – jesenji deo (0), 45 minuta); napadači: Nikola Ćirković (30 utakmica (27), 2.516 minuta), Slobodan Dinčić (11 utakmica – prolećni deo (11), 881 minut), Vladimir Đilas (9 utakmica – prolećni deo (8), 696 minuta), Stefan Milošević (2 utakmice (0), 20 minuta), Bojan Zoranović (8 utakmica – jesenji deo (3), 327 minuta), Marko Memedović (9 utakmica – jesenji deo (6), 462 minuta), Goran Antelj (10 utakmica – jesenji deo (2), 365 minuta). Slavenko Kuzeljević je sedeo na klupi u jesenjoj sezoni, nasledio ga je Aleksandar Janjić, koji je ekipu predvodio u prolećnom delu.

-Metalac je završio kao sedmi u ligi po pitanju efikasnosti sa 34 gola (1.13 po meču). Najbolji strelac tima je Nikola Ćirković sa 7 golova (svi postignuti u jesenjem delu sezone). Zatim slede: Aleksandar Stojković sa 5 (igrao samo u prolećnom delu), Slobodan Dinčić sa 4 (prolećni deo), Stefan Panić 3, Owusu Ansah Kontoh, Goran Brkić, Nikola Lukić, Nemanja Mladenović, Vladimir Đilas (prolećni deo) i Aleksandar Simov (prolećni deo) sa po 2, Aleksandar Ivanović, Miroslav Stanić i Bojan Živković (jesenji deo) po jednom su se upisali u strelce. Metalčeva odbrana je najčvršća u ligi, poklekla je svega 14 puta.

-Igrači Metalca dobili su 69 žutih kartona u prvenstvu (2.3 po meču), jedan u Kupu i tri u baražu. Osam puta opomenut je Panić, slede Vlašić sa 6, Rodić i kapiten Luković sa po 5 javnih opomena. Sezona nije mogla da prođe bez crvenih kartona, tri puta su naši igrači morali ranije na tuširanje (B.Živković i Luković u jesenjem delu, a Stojković tokom proleća).

-Utakmice tima iz Despotovačke bb bile su bez konkurencije najposećenije u ligi. Veliko hvala svim ljubiteljima fudbala, navijačima, koji su nam ukazali poverenje, sa željom da i naredne sezone budu deo naših sportskih ambicija!