Prekid na Banovom brdu!

radprekid

Rad – Metalac 1:0 (prekid u 49.minutu)

Revanš meč baraža za popunu Super lige Srbije između Rada i Metalca prekinut je u 49.minutu, pri rezultatu 1:0! Sa tribine gde su bili smešteni domaći navijači (pristalice FK Rad) aktiviran je suzavac, dim se ubrzo proširio duž celog stadiona, pa je sudija Danilo Grujić povukao igrače u svlačionicu. Naši igrači više nisu bili u stanju da nastave bilo kakvu fizičku aktivnost, osećali su posledice nemilog događaja, preciznije četvorica startera (Owusu, Mijailović, Simov, Ćirković) što su u svom izveštaju konstatovali i lekari klinike „Anlave“ koji su dežurali na ovom susretu.

Iako su dotadašnja dešavanja u vezi igre pala u drugi plan, treba napomenuti da je do prekida utakmice vođena ravnopravna borba, igralo se otvorenog garda. Domaćin je do prednosti stigao u 4.minutu. Posle centaršuta Radivojevića sa leve strane, Ožegović je sa oko 9-10 metara zahvatio loptu glavom i smestio u mrežu Đogatovića. Domaćin je imao još dva šuta iz daljine preko kapitena Miloševića (21) i Radivojevića (25), ali nije bilo opasnosti po našeg čuvara mreže. Pokušavali su momci u plavim dresovima da uzvrate. U 22.minutu Ćirković je s leve strane uputio prizeman centaršut u srce peterca za Stojkovića čiji udarac je Kolunija izblokirao. Početak drugog dela je doneo novo uzbuđenje u šesnaestercu Rada. Owusu je prošao levom stranom i centrirao, a Stojković za malo zakasnio da zahvati loptu. Usledio je prekid...

Stadion: „FK Čukarički“. Gledalaca: oko 1.000. Sudija: Danilo Grujić (Niš). Strelac: Ožegović u 4.minutu. Žuti kartoni: Urošević (Rad), Mladenović (s klupe – Met).

Rad: Danilović, Urošević, Rodić, Kolunija, Knežević, Milošević (c), Simić, Gnjatić, Babić, Radivojević, Ožegović. Tr: Nikolić

Metalac: Đogatović, Rodić (od 46. Đilas), Owusu, Gojak, Sedlar, Simov, Luković (c), Panić, Mijailović, Stojković, Ćirković. Tr: Janjić