Rad – Metalac (sreda, 17 sati)

karta

Sva pažnja fudbalera Metalca usmerena je na revanš utakmicu baraža za popunu Jelen Super lige Srbije protiv Rada, koja će se igrati u sredu, 4.juna, na Banovom Brdu (stadion Čukaričkog) sa početkom u 17 sati. Rezultat prvog meča (0:0) ostavlja otvorenu borbu do samog kraja. Izabranici Aleksandra Janjića će noć uoči meča provesti u karantinu, kako bi u miru i tišini dočekali odlučujućih 90 minuta.

-Nalazimo se u povoljnijoj poziciji nego pred prvu utakmicu. Do aktivnog rezultata stigli smo na jedini mogući način. Momci su pružili taktički zrelu partiju i ispoštovali sve dogovore na terenu. Preostalo je drugo poluvreme ovog dvomeča, još jedna teška i neizvesna borba. Rad je kvalitetna i organizovana ekipa koja u svojim nogama ima mnogo superligaškog iskustva, što se najbolje videlo u određenim momentima utakmice. Svesni smo težine posla koji nas čeka, moramo da razmišljamo realno i kažemo da ne zavisi sve od nas – naglasio je trener Metalca Aleksandar Janjić i nastavio:- Međutim, bez obzira na kadrovske probleme koji nas prate u kontinuitetu, i zbog kojih ćemo i u revanšu biti prisiljeni da tražimo alternative na pojedinim pozicijama, smatram da nismo bez šansi. Ključ uspeha leži u poštovanju plana, jednostavno, ne smemo da odstupimo od naše igre. Ako ponovimo izdanje od nedelje, uz obavezu da poboljšamo efikasnost, verujem da će doći i željeni rezultat – zaključio je trener tima iz Despotovačke bb.

Očekuju se nove promene u sastavu tima. Zbog parnih žutih kartona izostaće štoper Vlašić, a od ranije su van stroja Simović, Stanić, Ivanović... U kombinaciju za tim se vraća Đilas koji je odradio suspenziju.

Baraž – Super liga Srbije (revanš): Rad - Metalac

Sreda, 04.06.2014 17:00 - Beograd - Stadion: FK Čukarički

Glavni sudija: GRUJIĆ Danilo (Niš)

Prvi pomoćni sudija: MINIĆ Milan (Suvi Do)

Drugi pomoćni sudija: MILUTINOVIĆ Srđan (Niš)

Četvrti sudija: GAGIĆ Miloš (Negotin)

Prvi dodatni sudija: OBRADOVIĆ Srđan (Jagodina)

Drugi dodatni sudija: ILIĆ Milan (Ćuprija)