Metalac – Mladost (L) 0:2 (0:0)

1 9325 Custom

Šokantan ishod meča kraj Despotovice! U najvažnijoj utakmici sezone koja je donosila sve, naš tim je pretrpeo prvi poraz na svom terenu ovog proleća. Za direktan plasman u elitu potreban je bio samo bod, imali su igrači želje i motiva, ali ne i sreće: Metalac – Mladost (L) 0:2. Ušli su izabranici trenera Janjića sa dosta grča i nervoze u meč. Ne može se reći bez energije, ali bili su pod presijom da ova utakmica ne sme da se izgubi i to je praktično okovalo noge i onako izraubovanoj ekipi, zbog suspenzija (kartoni) i povreda. Lučancima pobeda ne može da se ospori, igrali su rasterećeno, bili bolji rival. Sporadična uzbuđenja u prvom poluvremenu, po jedan udarac na obe strane. Stojanović je proverio budnost Đogatovića u 3.minutu, dok je Mladenovićev udarac sa 25 metara završio tik pored stative, igrao se 28.minut. Nastavak meča doneo je nešto angažovaniju igru i golove. Lučanci su poveli u 61.minutu, posle centaršuta Milosavljevića sa leve strane, na loptu je natrčao Živadinović i sa desetak metara pogodio gornji desni ugao. Od tog trenutka naš tim je preuzeo inicijativu, kombinovao na polovini gostiju i propustio nekoliko dobrih prilika preko Sedlara (66), Mladenovića (71) i Brkića (88). Mladost se orijentisala na kontranapade iz kojih su povremeno pretili. Iz jednog takvog, u 84.minutu, Milosavljević je sa ivice šesnaesterca gađao gornji desni ugao, ali je Đogatović bravuroznom intervencijom izbio loptu u korner. U nadoknadi vremena postavljen je konačan rezultat. Radilica gostiju Milosavljević je bio u prodoru a njegov kontakt sa kapitenom našeg tima, sudija Jovanović je okarakterisao kao prekršaj za najstrožu kaznu. Siguran sa bele tačke bio je Golemić – 0:2. Metalac nije izborio direktan prolaz u Super ligu, presudio je slabiji međusobni skor sa Borcem, ali ostaje šansa da u dvomeču sa ekipom Rada nadoknadi propušteno. Prvi meč se igra u Milanovcu, 1.juna (nedelja, 17 sati), revanš tri dana kasnije u Beogradu.

Stadion”Metalac”. Gledalaca: oko 2.000. Sudija: Srđan Jovanović (Beograd). Strelci: Živadinović u 61. i Golemić u 90+2.minutu (iz jedanaesterca). Žuti kartoni: Luković, Đilas, Vlašić (Met), Pešić, Zonjić (Mla).

Metalac: Đogatović, Rodić (od 66. Simov), Owusu, Sedlar, Vlašić, Gojak, Luković (c), Ivanović (od 77. Milošević), Ćirković, Đilas, Mladenović (od 72. Brkić). Tr: Janjić

Mladost (L): Janković, Zonjić, Lazović, Milunović (c), Golemić, Gavrić (od 60. Avramović), Radin, N.Stojanović, Pešić, Živadinović, Milosavljević. Tr: Milovanović.

Konačni plasman:

Zbog jednakog broja bodova na drugoj poziciji, koja vodi direktno u Jelen Super ligu, i trećoj poziciji, koja vodi u baraž za Jelen Super ligu, pozicije timova FK Borac i FK Metalac određuju se međusobnim rezultatima (član 5. propozicija takmičenja).

1. kolo   17.08.2013.: FK Metalac  0:1  FK Borac
16. kolo 01.03.2014.: FK Borac     0:0  FK Metalac

Na osnovu ovih rezultata pravi se međusobna tabela,

Tim         W   D   L    F A         Pts

Borac    1 1 0 1:0 4
Metalac 0 1 1 0:1 1

koja prikazuje da se FK Borac plasirao direktno u Jelen Super ligu kao drugoplasirana ekipa, dok će se FK Metalac takmičiti u baražu protiv FK Rad. Prva utakmica baraža odigraće se u Gornjem Milanovcu  01.06.2014. (nedelja) , dok se revanš u Beogradu igra 04.06.2014. (sreda). Obe utakmice počinju u 17 sati.

Ekipe koje su ispale u niži rang takmičenja su: Timok, Dolina, Teleoptik i Smederevo.