Podela plena u Petrovcu (2)

0001

Sloga (PM) – Metalac 0:0

U derbiju 23.kola Prve lige Srbije nije bilo pobednika, ali ni golova, Sloga (PM) – Metalac 0:0. Nema sumnje da je slađi deo podeljenog kolača pripao našem timu, koji i dalje čvrsto drži drugu poziciju na tabeli sa 41 osvojenim bodom. Sloga iz Petrovca na Mlavi je peta sa 35 bodova. Uslovi za igru nisu bili idealni, teren je bio nakvašen usled obilne kiše, međutim, to nije smetalo igračima obeju ekipa da prikažu dobru fudbalsku predstavu. Izabranici Aleksandra Janjića su hrabro ušli u duel i već u 5.minutu propustili veliku šansu preko Dinčića, koji je izašao sam ispred gola Petrovčana, ali i šutirao nedovoljno jako da bi savladao Milinovića. U 29.minutu novo uzbuđenje pred golom domaće ekipe. Đilas je oprobao udarac sa oko 18 metara, a iskusni čuvar mreže još jednom dobro intervenisao. Sloga je uzvratila, i u 34.minutu imala dve odlične šanse da stigne do vođstva. Prvo je Đogatović sjajno zaustavio udarac Zorice izbacivši loptu u korner, posle kojeg je pokušao Stević, a Mladenović intervenisao sa gol linije. U nastavku meča domaći tim je imao blagu terensku inicijativu, bilo je nekoliko ozbiljnih pokušaja na obe strane, međutim, mreže se nisu tresle. Posle 90. minuta ostalo je kao i na početku – 0:0. U subotu, u okviru 24.kola, Metalac dočekuje ekipu Inđije, a meč počinje u 19 sati.

Stadion: „FK Sloga“ u Petrovcu na Mlavi. Gledalaca: oko 700. Sudija: Bojan Cicvarić (Sevojno).         Žuti kartoni: Zorica (SPM), Panić, Stojković (Met).

Sloga (PM): Milinović, Planić, Stević, Punoševac, Radovanović, Zorica, Stojanović, Marković, Čukić (od 68. Zakaria), Lepojević (od 77. Krstić), Apija (od 85. Đorđević).                                                    Tr: Vanić

Metalac: Đogatović, Ćirković, Mladenović, Gojak (c), Sedlar, Vlašić, Panić, Stojković (od 90. Stanić), Ivanović, Đilas (od 62. Simović), Dinčić (od 57. Rodić).                                                                              Tr: Janjić