Owusu čovek odluke

smederevo

Metalac – Smederevo 1:0 (0:0)

Metalac je teškom mukom, ali potpuno zasluženo stigao do pobede protiv Smedereva u 28.kolu Prve lige Srbije! Milanovčani su dominirali terenom, stvarali šanse, gosti su bili orijentisani na čuvanje svoga gola, ali su na kraju ipak popustili. Pobednika je odlučio Owusu Kontor fantastičnim udarcem u četvrtom minutu zaustavnog vremena. Internacionalac iz Gane primio je loptu na nekih 20-tak metara od gola, povukao par koraka, a onda uputio udarac koji je odseo u daljem uglu Miloševićeve mreže za delirijum u Despotovačkoj bb. Trener Janjić je imao dosta problema pred meč, na odlazak Dinčića nadovezala se i povreda Đilasa, pa je ulogu najisturenijeg napadača imao Nikola Ćirković. Iza njega je dejstvovao Aleksandar Stojković. Gost je iznenađujuće dobro otvorio meč i prvi zapretio. Posebno je opasan bio udarac u 7.minutu utakmice, kada je levi bek Marko Ristić sa 17-18 metara izveo slobodan udarac, a lopta fijuknula pored desne stative. Pet minuta kasnije u prilici je bio i Vukašinović, njegov udarac glavom sa ivice peterca završio je iznad prečke Đogatovićevog gola. Samo minut kasnije, na suprotnoj strani revanširao mu se štoper Vlašić posle dobro izvedenog kornera od strane Ivanovića. Metalac je polako preuzimao terensku inicijativu, počeo da napada u talasima. Ofanzivni Stojković mogao je bolje da reaguje u 18. minutu na dubinsku loptu, imao je otvoren put ka golu Smederevaca, ali se odlučio na asistenciju i šansa je propala. U 21.minutu posle gužve u šesnaestercu gostiju, Panić je pokušao efektno makazicama da pošalje loptu u mrežu, no nije uspeo da pogodi okvir gola. Najbliži pogotku domaći fudbaleri su bili u 28.minutu kada je Ćirković izbegao ofsajd zamku, stuštio se ka golu „oklopnika“ i odlučio da se u strelce upiše lob udarcem, međutim, tu nameru je golman Milošević osujetio i spasao svoju mrežu. Ivanovićeva „bomba“ sa 25 metara, u 33.minutu, pružila je priliku da se mladi čuvar mreže gostiju još jednom istakne. U završnici prvog dela igre usledio je novi pritisak našeg tima, u 43.minutu tri vezana kornera, a u poslednjem minutu udarac Owusua iz izgledne pozicije, samo za uzdah sa tribina. Drugo poluvreme nije donelo ništa drugačiju sliku. Na terenu je postojala samo jedna ekipa – Metalac, ali je bilo vrlo teško probiti gostujuću 6-4-0 formaciju. Pokušavali su naši igrači udarcima sa distance, Ivanović (50), kapiten Luković (58) i Owusu (59), međutim, lopta nije htela u gol. Sreća je bila saveznik gostiju i u 67.minutu, kada je u istom napadu naš tim dva puta pogodio okvir gola – prvo Vlašić iz slobodnog udarca, a zatim i Simov iz odbitka. Šanse za Metalac su se ređale kao na traci, štoper Sedlar (79) napravio je dar-mar u šesnaestercu „oklopnika“, iako u prilici da šutira nesebično je uposlio rezervistu Lukića koji je sa 6-7 metara neometan gađao preko gola. U 83.minutu akcija je tekla preko Owusua. Mladi Ganjanin je „probio po levoj strani“, došao do ivice šesnaesterca, odakle je uputio prizeman centaršut na koji je natrčao Ćirković i kada se očekivala sigurna egzekucija, desilo se upravo suprotno. Napadač Milanovčana poslao je loptu u spoljni deo mreže. Naš tim je sve karte bacio u napad, pokušali su Lukić (86) i Sedlar (88), ali nisu pogodili tamo gde su ciljali. Ipak, pobedonosni gol Owusua u poslednjem minutu sudijske nadoknade postavio je stvari na svoje mesto. Metalac je zasluženo stigao do 15. prvenstvene pobede, na bod od overe drugog mesta i plasmana u Super ligu Srbije. U sledećem kolu, u četvrtak, Milanovčani gostuju u Padini gde se sastaju sa ekipom Doline.

Stadion“Metalac“. Gledalaca: oko 2.000. Sudija: Goran Milovanović (Lajkovac). Strelac: Owusu u 90+4. minutu. Žuti kartoni: Luković (Met), Radosavljević, D.Ristić (Sme).

Metalac: Đogatović, Simov (od 76. Rodić), Owusu, Gojak, Vlašić, Sedlar, Panić, Ivanović (od 64. Stanić), Stojković (od 76. Lukić), Luković (c), Ćirković. Tr: Janjić

Smederevo: Milošević, Lukić, M.Ristić, D.Ristić, Blagojević (od 1. Marinković), Petrušić, Miljković (c), Vukašinović, Gegić, Čokić (od 61. Stojanović), Radosavljević (od 86. Stamatović). Tr: Smiljanić