Simov precizan u 80.minutu

Scena 01.Still002

Radnik – Metalac 1:1 (1:0)

U 27.kolu Prve lige Srbije fudbaleri Metalca odigrali su nerešeno 1:1 sa Radnikom u Surdulici i ostali najozbiljniji kandidat za upražnjeno mesto superligaša. Utakmica je odigrana u visokom ritmu, s obzirom na značaj bodova za obe ekipe igrači se nisu štedeli u duelima, borili su se za svaku loptu. Domaćin je poveo golom Stojanovića u 17.minutu, kada je „bubamara“ posle njegovog udarca iz daljine očešala prečku i završila iza leđa Đogatovića. Od tog trenutka naš tim je preuzeo kontrolu na terenu, bio bolji rival, a do zasluženog izjednačenja je stigao u 80.minutu. Aleksandar Simov je dobro ispratio akciju, predriblao golmana Puletića i rutinski sproveo loptu u mrežu, za, ispostaviće se, konačan rezultat ovog meča. Metalac je drugi na tabeli sa 49 bodova, šest više od trećeplasiranog Borca. Milanovčani sami odlučuju o svojoj sudbini i to je u ovom trenutku najbitnije. Do zvanične promocije potrebna su još maksimalno četiri boda iz preostala tri susreta. Mnogo toga biće jasnije već narednog vikenda kada je na programu 28.kolo, a u Milanovac stiže „davljenik“ Smederevo.

Gradski stadion u Surdulici. Gledalaca: oko 2.000. Sudija: Ilija Brdar (Novi Sad). Strelci: Stojanović u 17. za Radnik, a Simov u 80.minutu za Metalac. Žuti kartoni: Cuđoe, Đurđević, Stojanović, Krstić (Rad), Sedlar, Simov, Luković (Met).

Radnik: Puletić, Ožegović (od 68. Stavrić), Krstić, Đurđević (od 84. Ristić), Mitić, Osei, Ilić, Jovanović, Cuđoe, Stojanović, Jeremić.

Metalac: Đogatović, Rodić, Mladenović, Sedlar, Simov, Vlašić, Luković, Lukić, Brkić (od 67. Stanić), Ivanović (od 89. Panić), Ćirković.