Metalac blizu cilja

Scena 01.Still0011

Metalac – Timok 2:1 (1:0)

Spektakularan meč u Milanovcu sa krajnjim epilogom koji domaći tim dovodi u predvorje elitnog ranga srpskog fudbala. Tri gola, stativa, dosta šansi na obe strane kao potvrda da je publika na stadionu kraj Despotovice videla dobru utakmicu, obostrano otvorenu. Bilo je i manjih padova, ali to je razumnjivo s obzirom da su igrači obeju ekipa bili opterećeni važnošću susreta. U okviru 26.kola Prve lige Srbije, Metalac - Timok 2:1. Prvo ozbiljnije dešavanje pred golom gostiju viđeno je u 3.minutu. Ćirković je protutnjao levom stranom, idealno centrirao, a Simov sa 13-14 metara šutirao visoko preko gola. Bivši fudbaler Metalca Jao proverio je budnost Đogatovića u 5 minutu udarcem sa preko 30 metara za tik iznad prečke. Sjajna akcija domaćih fudbalera u 11.minutu završila se udarcem Stojkovića, međutim, odbrana gostiju je uspela taj pokušaj da neutrališe. Samo minut kasnije, Ćirković je bio u naletu, ali nije uspeo dobro da zahvati loptu i lobuje istrčalog Jovanovića. Novo uzbuđenje u kaznenom prostoru Timoka desilo se u 18.minutu. Korner s desne strane izveo je Stojković, u petercu su najviše skočili Dinčić i Panić, možda i zasmetali jedan drugome tako da je izostala realizacija. Ofanziva Metalca urodila je plodom u 24. minutu. Vlašić je izneo loptu sa svoje polovine, usledio je oštar pas u šesnaesterac Zaječaraca, a asistenciju Ćirkovića, napadač Dinčić je rutinski pretvorio u gol – 1:0. Gost više nije imao šta da izgubi, krenuo je hrabro ka golu Đogatovića i u roku od dva minuta uputio dva ozbiljna udarca, prvi od strane Vujovića (36) koji je završio u korneru, a zatim i od Ivkovića (37) za intervenciju našeg čuvara mreže. U jeku gostujućih napada, domaćin je mogao do drugog gola preko Ćirkovića u 39.minutu, ali asistenciju Panića nije iskoristio. Završnica prvog dela igre i početak nastavka pripao je fudbalerima Timoka. U glavnoj ulozi bio je Ganjanin Jao. Imao je dva opasna naleta (43, 45) koja su izblokirana, a najbliži pogotku bio je u 50.minutu, kada je izašao sam ispred Đogatovića i šutirao pored leve stative. Kazna je stigla u 52.minutu. Stojković je primio loptu na desnoj strani, poveo je nekoliko koraka i stvorio prostor za udarac. Sevnula je levica sa oko 20 -tak metara, lopta je odsela u levom gornjem uglu, a parada nemoćnog Jovanovića je samo ulepšala celu situaciju – 2:0. Domaćin je želeo do trećeg gola i nastavio je sa atacima. U 55.minutu, Dinčić je prošao levom stranom, uputio prizeman centaršut na koji je natrčao Ćirković i sa ivice peterca šutirao pravo u gostujućeg čuvara mreže. Uzvratio je Timok preko Đokovića (57), Golubovića (59) i Vujovića (60), ali nedovoljno ozbiljno za golmana kalibra Đogatovića. Mogao je napadač Metalca Dinčić do novog pogotka u 69.minutu, imao je otvoren put ka golu, ali se ipak odlučio na udarac iz velike daljine i tom prilikom se povredio. Umesto njega je ušao Rodić. Inače, ovo je bila druga prinudna izmena trenera Janjića, zbog povrede, nešto ranije, van igre je morao je i strelac drugog gola Stojković. Neočekivano se ušlo u uzbudljivu završnicu. Ćirković je imao dve dobre prilike (81, 82) koje nije realizovao, a onda je gost stigao do gola u 84.minutu. Golubović je izveo prekid sa leve strane, Đogatović je za kratko intervenisao, a nesporazum u odbrani Metalca iskoristio je kapiten Đoković i iz blizine glavom prosledio loptu u mrežu – 2:1. Prvi primljen gol Metalca na domaćem terenu od 5. oktobra prošle godine i duela sa Slogom iz Petrovca na Mlavi (Đogatović je na stadionu kraj Despotovice bio nesavladan tačno 770 minuta). Nervoza se uvukla u redove domaćih, samo minut kasnije veliku šansu za izjednačenje propustio je Ivković. Šutirao je neometan sa oko 10 -11 metara, iskosa sa leve strane, lopta je fijuknula pored desne stative našeg gola, za olakšanje većine prisutnih na stadionu. Mladenović je mogao da razreši sve dileme u 88.minutu, međutim, nije uspeo dobro da zahvati loptu, i ona je završila u naručju golmana Jovanovića. U nadoknadi vremena, Ćirković je bio u izglednoj prilici, ali je njegov šut, sa oko 10 metara, umesto mreže zatresao desnu stativu zaječarskog gola. Ostalo je 2:1, nova tri boda za značajan korak ka Super ligi, pobeda koja je našem timu omogućila da četiri kola pre kraja pobegne na plus osam u odnosu na najbližeg pratioca čačanski Borac.

Stadion“Metalac“. Gledalaca: oko 1.200. Sudija: Siniša Sremac (Ruma). Strelci: Dinčić u 24 i Stojković u 52. za Metalac, Đoković u 84.minutu za Timok. Žuti kartoni: Stojković, Gojak, Đogatović, Sedlar (Met), Đoković, Pobulić, Sandulović (s klupe) (Tim). Crveni karton: Sandulović (Timok - s klupe) – 87.minut.

Metalac: Đogatović, Simov, Owusu, Vlašić, Gojak (c), Sedlar, Panić, Stojković (od 64. Luković), Ivanović (od 52. Mladenović), Dinčić (od 73. Rodić), Ćirković. Tr: Janjić

Timok: Jovanović, Đoković (c), Janković, Lukić, Vasiljević, Milenković (od 46. Pobulić), Cvetković, Ivković, Jao (od 67. Simić – od 88. Milić), Golubović, Vujović.