Bez golova na BASK Areni

bask arena

Bežanija – Metalac 0:0

U direktnom obračunu kandidata za Super ligu viđen je borben meč, sa puno tempa i šansama na obe strane, ipak, u ključnim trenucima izostala je realizacija. Na BASK Areni, pred oko 500 gledalaca, u okviru 25.kola Prve lige Srbije, Bežanija – Metalac 0:0. Konačan ishod više odgovara našem timu koji je zadržao prednost u odnosu na glavne konkurente, pet kola pre konačne podele karata za narednu sezonu. Domaćin je u prvom poluvremenu imao terensku inicijativu, nekoliko puta je ozbiljno ugrozio gol Đogatovića preko bivših Milanovčana, Jakšića i Mitrušića, nešto kasnije, i preko Prša. Metalac je u nastavku susreta bio znatno angažovaniji. Prvu priliku propustio je Panić u 57.minutu, posle centaršuta Stojkovića, šutirao je glavom, ali nije pogodio cilj. Ataci ka golu Beograđana bili su sve izraženiji, a na velikim iskušenjima je bio golman Ostojić posle udaraca Lukića, Mladenovića i Panića, međutim, promene rezultata nije bilo. Sa druge strane, ni domaći fudbaleri nisu bili bezopasni. Marko Jakšić, strelac sedam golova ove sezone (četiri za Timok, tri za Bežaniju) u dva navrata je bio u idealnoj poziciji, prvi put je izblokiran, a u drugom pokušaju isprečio se sigurni Đogatović. Beograđani su utakmicu završili sa desetoricom igrača, pošto je Stanovčić u 87.minutu kao poslednji igrač odbrane nepropisno zaustavio Simova i zasluženo dobio crveni karton, ali naš tim do kraja meča nije uspeo da materijalizuje igrača više na terenu. Nakon svega viđenog nerešen rezultat je i najpravedniji. U sredu se igra vanredno kolo, a Metalac dočekuje ekipu Timoka iz Zaječara.

Stadion:“FK BASK kraj Careve Ćuprije“ (BASK Arena). Gledalaca: oko 500. Sudija:Slaviša Radovanović (Laćarak).             Žuti kartoni: Matović, Ostojić (Bež), Ivanović, Dinčić (Met).                                                                                        Crveni karton: Stanovčić (Bež) u 87.minutu

Bežanija: Ostojić, Pršo (od 51. Živković), Mustur, Matović, Baranin, Stanovčić, Mitrušić, Jakšić, Prodanović, Rakić (od 86. Marinković), Mulćan (od 63. Smiljanić). Tr: Kljajić

Metalac: Đogatović, Ćirković (od 87. Rodić), Owusu (od 67. Mladenović), Simov, Vlašić, Sedlar, Panić, Stojković, Ivanović, Lukić (od 83. Luković), Dinčić. Tr: Janjić