Metalac rutinski sa Inđijom

01

Metalac – Inđija 3:0 (2:0)

Metalac je u 24.kolu Prve lige Srbije, pred oko 2.000 gledalaca, savladao Inđiju i vratio zaostatak za liderom iz Lučana na tri koraka. Trener Janjić je imao dosta kadrovskih problema pred ovaj meč, zbog povreda nije mogao da računa na usluge Owusua, Đilasa i Mladenovića, kao i na prehlađenog Joksimovića. Ipak, od ofanzivne formacije nije odustao, a šansu od prvog minuta su dobili Srđan Simović i Nikola Lukić. Nakon početnog ispitivanja snaga, naš tim je pojačao ritam i izveo za kratko vreme nekoliko kornera, ali bez opasnosti po gol gostiju. Pehovima igrača Metalca očito nema kraja. U 8.minutu, prilikom jedne defanzivne intervencije povredio se Srđan Simović i morao je da napusti teren. Umesto njega ušao je Aleksandar Simov, a ozbiljnost povrede levokrilnog napadača će se saznati narednih dana. I pored izraženog većeg poseda lopte i inicijative bilo je teško probiti bedem zeleno-belih koji su u Milanovac došli sa jasnim planom – čvrsta odbrana, i kontranapad kao opasno oružje. Uspavanka je trajala do 18.minuta kada naš tim dolazi do prednosti. Ćirković je izveo aut sa desne strane, Dinčić je odigrao glavom u srce peterca, da bi golman Stanivuković uhvatio, pa neoprezno ispustio loptu, a to je iskoristio Panić i rutinski materijalizovao poklon – 1:0. Pokušali su fudbaleri Inđije da odgovore u 29.minutu preko Milašinovića koji je zapretio iz slobodnog udarca, ali nedovoljno precizno. Momci u plavim dresovima do dupliranja prednosti stižu u 33.minutu. Prekid s desne strane, sa oko 17-18 metara, izveo je Stojković i preciznim udarcem pogodio bliži ugao golmana rivala – 2:0. Sjajna realizacija našeg veziste kojem je ovo bio četvrti prvenstveni gol. Razigrali su se Milanovčani, i u samoj završnici poluvremena propustili priliku da dotuku rivala. Na isteku 43.minuta, Dinčić je posle solo prodora ušao u šesnaesterac, našao se oči u oči sa golmanom Inđije. Usledio je silovit šut i odbrana zicer situacije Stanivukovića, koji se tako donekle iskupio za loše reakcije kod golova. U sledećem napadu, potencijal svog udarca oprobao je Ivanović, ali je lopta završila iznad prečke. Nastavak meča doneo je mirniju igru. Drugu prinudnu izmenu šef struke Metalca je morao da izvrši u 62.minutu. Povređenog Lukića zamenio je iskusni Luković. Zadovoljni postignutim rezultatom, naši fudbaleri su se povukli sa namerom da sačekaju svoju priliku iz kontranapada. Gost je uspostavio ravnotežu i uputio dva vezana udarca preko Pejića i Tomčića, prvi je završio miljama od gola, dok je drugi Đogatović zaustavio. U 72.minutu, Vlašić je presekao napad protivnika, usledila je brza kontra, Luković je sjajno centrirao s desne strane, a začetnik akcije šutirao glavom pored leve stative. Sjajna kombinatorika veznog reda Metalca donela je promenu rezultata u 76.minutu, a strelac je bio defanzivac Simov. Ivanović se našao u zicer poziciji i šutirao, golman Inđije je odbio loptu do ivice šesnaesterca na koju je natrčao prinudni levi bek našeg tima, a kada je uvideo da se nalazi u dobroj poziciji zakucao je loptu u gornji desni ugao – 3:0. Prvenac iskusnog Nišlije u dresu Metalca. Završnica meča donela je po jedno uzbuđenje na obe strane. Prvo je Stanković sa 25 metara proverio budnost golmana Đogatovića, da bi na suprotnoj strani Dinčić propustio još jedan zicer. Ostalo je 3:0. Naš tim je opravdao ulogu favorita, upisavši četvrti uzastopni trijumf na svom terenu, bez primljenog pogotka.

Trener Metalca, Aleksandar Janjić, posle utakmice je rekao:                                                                                                                                          -Veoma značajna pobeda, pre svega na psihološkom planu. Utakmice koje su unapred dobijene su, po pravilu, najteže za igranje. Najvažnije je bilo ubediti igrače da je Inđija protivnik koji zavređuje pažnju, bez obzira na njihov trenutni plasman na tabeli. Uostalom, prolećni deo sezone igraju mnogo bolje, na svakoj utakmici su postigli bar po gol. Momci su na najbolji mogući način odgovorili ovom izazovu, odigrali kvalitetan meč, pogotovo prvih 45 minuta. U drugom poluvremenu smo usporili ritam, sačekali svoj trenutak i iz treće šanse postigli gol koji je definitivno odlučio pobednika. Sve u svemu, možemo da budemo veoma zadovoljni igrom i rezultatom.

Stadion: „Metalac“ Gledalaca: oko 2.000. Sudija: Igor Paunović (Kladovo).                                                                                                                      Strelci: Panić u 18, Stojković u 33. i Simov u 76.minutu.                                                                                                                                                  Žuti kartoni: Dinčić (Met), Pavković, Kiš (Inđ).

Metalac: Đogatović, Ćirković, Simović (od 8. Simov), Gojak (c), Vlašić, Sedlar, Panić, Stojković (od 83. Milošević), Ivanović, Dinčić, Lukić (od 62. Luković).                                                                                                                                                                        Tr: Janjić

Inđija: Stanivuković, Pejić, Stanković, Jović, Milašinović, Simonović, Tomčić, Krivokuća, Bosančić (od 79. Dimitrić), Lemajić (c) (od 59. Rajak), Pavković (od 55. Kiš).                                                                                                                                                               Tr: Veselinović