Metalac poražen u Borči

20к2

BSK – Metalac 1:0 (0:0)

Zaustavljena je serija nepobedivosti Milanovčana koja je trajala sedam utakmica, Đogatović je savladan posle 738 minuta mirovanja njegove mreže, a Borčani su upisali vredne bodove u borbi za opstanak. U najkraćem, ovo je epilog meča 21. kola Prve lige Srbije, u kojem je BSK savladao Metalac sa 1:0. Domaćin je do minimalne pobede stigao golom Filipovića u 63.minutu iz jedanaesterca, dosuđenog posle pada tog istog igrača u kaznenom prostoru nakon duela sa štoperima našeg tima. Tvrda utakmica, ne preterano kvalitetna, bez pravih akcija i sa jedne i sa druge strane. Očito da je važnost meča sputala fudbalere da se prikažu u mnogo boljem izdanju, praktično, jedan detalj je odlučio pobednika. Metalac je ostao na drugom mestu sa 37 bodova, četiri manje od lučanske Mladosti, dok je BSK osmi sa 27. Posle dva vezana gostovanja, naša ekipa će u okviru 22.kola (subota, 12.april) dočekati ekipu Sinđelića iz Beograda.

Stadion „BSK-a u Borči“. Gledalaca: oko 200. Sudija: Siniša Sremac (Ruma). Strelac: Filipović u 63.minutu iz jedanaesterca. Žuti kartoni: Dobrašinović, Blagojević, Mrkaić (BSK), Rodić, Simov, Luković (Met).

BSK: Kovačević, Lalević, Blagojević, Dopuđ, Savić, Cvetković, Šupić, Dobrašinović (od 89. Stojković), Krmar (od 63. Savković), Mrkaić, Filipović (od 86. Jokić). Tr: Aničić

Metalac: Đogatović, Rodić, Owusu, Gojak (od 60. Simov), Sedlar, Vlašić, Luković (c), Brkić (od 56. Ćirković), Ivanović (od 79. Lukić), Dinčić, Đilas. Tr: Janjić