Đilas srušio Teleoptik

2ok2

Teleoptik – Metalac 0:1

Milanovčani su nastavili pobednički niz i u 20.kolu Prve lige Srbije upisali četvrtu uzastopnu pobedu. Savladali su, na gostujućem terenu, Partizanovu „filijalu“, ekipu Teleoptika minimalnim rezultatom - 1:0. Do gola odluke stigli su na isteku šezdesetog minuta kada je posle brzo izvedene akcije, po levoj strani, Ćirković centrirao, a iskusni Đilas se našao na pravom mestu i udarcem glavom rutinski zatresao mrežu domaćina. Samo koji minut ranije, najbolji strelac Milanovčana, Ćirković je ušao u igru, i gotovo u prvom kontaktu s loptom upisao asistenciju. Utakmica je bila sadržajna i borbena, u visokom ritmu svih devedeset minuta, sa šansama na obe strane. Ipak, kad se podvuče crta konačan rezultat je i realan odraz snaga na terenu. Metalac je pokazao zavidan kvalitet i bolju formu, a „optičarima“ ostaje da brzo povežu redove kako bi izbegli eventualnu borbu za opstanak. Raduje što je odbrana našeg tima delovala sigurno na čelu sa Đogatovićem, koji je i sedmu utakmicu zaredom ostao nesavladan. Nije primio gol tačno 676 minuta, a poslednji put loptu iz mreže vadio je početkom novembra prošle godine na meču protiv Smedereva. Da ne bude sve idealno, „potrudio“ se Aleksandar Stojković. Zbog nesmotrenog poteza, u finišu utakmice, dobio je direktan crveni karton. Posle ovog kola Metalac se učvrstio na drugom mestu na tabeli sa 37 bodova, pet više od prvog pratioca Bežanije, a tri manje od lidera lučanske Mladosti. Narednog vikenda sledi gostovanje u Borči ekipi BSK-a.

SC“ Partrizan – Teleoptik“ u Zemunu. Gledalaca: oko 400. Sudija: Vladimir Nedeljković (Jagodina). Strelac: Đilas u 59.minutu Žuti kartoni: Minić (Tel), Sedlar, Panić (Met). Crveni karton: Stojković (Met) u 87.minutu.

Teleoptik: Kljajić, Ivković, Minić, Ljujić (od 84. Golubović), Georgijević, Janjić, Bogosavac, Mijailović, Lukić (od 72. Milovanović), Begović, Varga (od 63. Pantelić). Tr: Živković

Metalac: Đogatović, Rodić, Owusu, Vlašić, Gojak (c), Sedlar, Panić, Stojković, Ivanović (od 58. Ćirković), Dinčić (od 71. Luković), Đilas (od 89. Brkić). Tr: Janjić