Metalac pobedio treći put za redom

19k2

Metalac – Jedinstvo Putevi 2:0

Fudbaleri Metalca zabeležili su desetu prvenstvenu pobedu savladavši Jedinstvo Puteve, na svom terenu, sa 2:0 u 19.kolu Prve lige Srbije. Golgetersku seriju nastavio je Slobodan Dinčić, dok je „prvenac“ u plavom dresu postigao Aleksandar Stojković. Trener Janjić je izveo identičan tim koji je slavio u derbiju protiv kraljevačke Sloge pre dve nedelje, odnosno, sa jednom prinudnom izmenom u odnosu na meč prošlog vikenda protiv Proletera u Novom Sadu. Izostao je „požuteli“ Ćirković, a u konkurenciju se vratio Rodić. Formacijski je to izgledalo otprilike ovako: na golu je bio neprikosnoveni Đogatović, u poslednjoj liniji igrali su Gojak, Vlašić i Sedlar, po bokovima Rodić i Owusu, trojka zadužena za kreaciju bila je u sastavu Panić, Ivanović i Stojković, a u špicu Dinčić i Đilas. Milanovčani su od samog početka krenuli angažovanije i tražili rani gol koji bi im znatno olakšao dalji tok meča. Željeno i ostvareno, prvu dobru priliku pretvorili su u vođstvo. Igrao se 12.minut, Owusu je maestralno izveo aut, lopta je ušla u srce peterca, a Dinčić glavom matirao Čanovića – 1:0. Miris novog gola osetio se tri minuta kasnije. Rodić je precizno šutirao sa 25 metara, ali je „kec putara“ napravio svoju prvu veliku odbranu i izbacio loptu u korner. Uzvratili su gosti preko Vukmira u 23.minutu, oprobao je šut iz daljine, na sreću golmana Đogatovića lopta je fijuknula malo iznad prečke. Domaćin nije usporio, nastavio je da dominira i u poslednjih desetak minuta prvog poluvremena stvorio nekoliko izglednih situacija. Prvo je Owusu, u 37.minutu, slabijom, desnom nogom pokušao sa 20 metara, međutim, Čanović je odbranio udarac mladog Ganjanina, da bi u 41.minutu, nakon centaršuta Rodića s desne strane, Panić uklizao u petercu i zakasnio delić sekunde. Četiri minuta nastavka su bila dovoljna da se promeni stanje na semaforu i otklone sve dileme oko pobednika meča. U ulozi asistenta našao se Dinčić, a egzekutor je bio Stojković. Novajlija iz Voždovca dočekao je loptu i sa 13-14 metara je sproveo u nebranjeni deo mreže – 2:0. Sjajan potez veznjaka koji igra u odličnoj formi, a potvrda toga je ovaj efektan gol. Pokušali su gosti da promene ritam utakmice, da težište igre prebace na našu polovinu i za trenutak su uspeli. Svoju najzreliju šansu propustili su u 63.minutu, kada je Živković iskosa sa desne strane šutirao pravo u dobro postavljenog Đogatovića. Vrlo zapaženi Rodić ponovo je došao u priliku da ugrozi gol protivnika u 68.minutu. Lepo se ubacio u šesnaesterac, ali i neprecizno šutirao. Bez obzira na završetak akcije, za pokušaj je nagrađen aplauzom. Kako bi zadržao primat na sredini terena i mirno priveo utakmicu kraju, šef stručnog štaba Metalca se odlučio na dve izmene, pa su Lukić i Luković uskočili umesto Ivanovića i Dinčića. Upravo je rezervista Lukić bio u glavnoj ulozi u 78.minutu. Uhvatio je volej sa 25 metara, ali je pogodak sprečio još jednom fantastičnom odbranom Čanović. Do kraja meča u prilici se našao i Stojković, imao je otvoren put ka golu Jedinstva, međutim, usledio je potez više i realizacija je izostala. Ostalo je 2:0, zaslužena pobeda našeg tima. Senku na ovaj trijumf bacila je povreda skočnog zgloba Owusua, posle koje nije mogao da nastavi meč, i naredni dani će pokazati njenu težinu. Sa trećom uzastopnom trojkom izabranici Aleksandra Janjića su učvrstili drugu poziciju na tabeli sa 34 boda, svega pet manje od lidera lučanske Mladosti. Sledeća utakmica se igra u subotu, 29.marta, u Zemunu protiv Teleoptika.

Aleksandar Janjić, trener Metalca, zadovoljan je ishodom meča: -Imali smo kontrolu utakmice svih 90 minuta, igrali veoma dobro u polju, bili efikasni u napadu. Uspeli smo da neutrališemo najjače oružje Užičana, njihovu vazdušnu dominaciju, i sa te strane sam apsolutno zadovoljan. Takođe, odnos momaka prema utakmici je bio pravi, shvatili su značaj ova tri boda ne dozvolivši protivniku da se razigra i ugrozi naš gol, iako je posle dupliranja prednosti bilo blagog opuštanja. Nema mesta euforiji, čvrsto koračamo putem koji smo zacrtali.

Stadion: „Metalac“. Gledalaca: oko 1.200 Sudija: Lazar Lukić (Beograd) Strelci: Dinčić u 12. i Stojković u 48.minutu Žuti kartoni: Ivanović (Met), Đurić (Jed).

Metalac: Đogatović, Rodić, Owusu (od 83. Mladenović), Vlašić, Gojak (c), Sedlar, Panić, Stojković, Ivanović (od 64. Lukić), Đilas, Dinčić (od 71. Luković). Tr: Janjić

Jedinstvo Putevi: Čanović, Čančarević, Kavčić, Jagodić, Petrović (c), Gojković, Đurić (od 46. Živanović), Vukmir, Živković (od 90. Donevski), Ajković (od 71. Tutnjević), Leposavić. Tr: Markićević