Milanovčani trijumfalno kroz Novi Sad

Proleter (NS) – Metalac 0:1

Metalac je na uspešan način prošao tradicionalno teško gostovanje u Novom Sadu, pošto je u okviru 18.kola Prve lige Srbije savladao domaći Proleter sa 1:0. Trenutak odluke desio se u 89.minutu. Korner s desne strane izveo je Ivanović, u petercu Novosađana se najbolje snašao Slobodan Dinčić i udarcem glavom poslao loptu u mrežu. Inače, utakmica je bila obostrano otvorena i svojim sadržajem je opravdala epitet derbija kola. Metalac je od početka diktirao ritam, i u prvih petnaest minuta propustio nekoliko izglednih prilika. Prvo je golmanu Petriću pripretio Stojković, a zatim Đilas i Dinčić. Nakon toga, usledio je period igre koji je u potpunosti pripao Proleteru. Imali su domaći fudbaleri više od igre, nekoliko šansi, a najbolju u 53.minutu. U kaznenom prostoru Metalca, oboren je Vujaklija, a sudija Jovanović je pokazao na jedanaesterac. Isti igrač je preuzeo odgovornost, šutirao u levi donji ugao, ali je golman Đogatović pokazao zbog čega je jedan od najboljih čuvara mreže u ligi. Prozreo je njegovu nameru i uhvatio „živu“ loptu. Završnica meča pripala je našim fudbalerima, a gol postignut minut pre kraja regularnog dela na najbolji mogući način je zaokružio celokupan utisak. Metalac je zabeležio devetu pobedu u sezoni, drugu uzastopnu, i posle 18.kola nalazi se na drugoj poziciji Prve lige Srbije sa 31 bodom.

Stadion: „Slana Bara“ u Novom Sadu. Gledalaca: oko 500. Sudija: Srđan Jovanović (Beograd). Strelac: Dinčić u 89.minutu. Žuti kartoni: Bošković, Vujaklija (Pro), Panić, Ćirković, Gojak (Met).

Proleter (NS): Petrić, Tanasin, Đulić, Skopljak, Švonja, Makarić (od 58. Tanušev), Milićević (od 73. Babić), Bošković, Lekić (od 89. Stančetić), Vujaklija, Vukelja. Tr: Marić

Metalac: Đogatović, Ćirković, Owusu (od 70. Simović), Sedlar, Gojak (c), Vlašić, Panić, Stojković (od 73. Brkić), Ivanović, Đilas, Dinčić (od 89. Luković). Tr: Janjić