Metalac brojao do tri

Metalac – Sloga (K) 3:0

Milanovčani su nadvisili rivala iz Kraljeva i napravili veliki korak ka vrhu tabele. Imali su domaći fudbaleri mnogo prilika, sve vreme bili borbeniji i, na kraju, postigli tri gola, a publika je sve to nagradila aplauzom. U okviru 17.kola Prve lige Srbije, Metalac – Sloga (K) 3:0. Trener Aleksandar Janjić promešao je karte u odnosu na prethodni meč i taj rizik mu se u potpunosti isplatio. Uz pouzdanog Đogatovića na golu, poslednji bedem su činili povratnik Vlašić, Gojak i Sedlar, Panić ,Stojković i Ivanović su kontrolisali dešavanja na sredini terena, Rodić i Owusu su probijali po bokovima, dok je napadački dvojac Dinčić – Đilas predstavljao permanentnu opasnost po odbranu gostujućeg tima. Metalac je od početka meča imao terensku inicijativu, međutim, prvo uzbuđenje viđeno je u njegovom šesnaestercu. U 11.minutu, posle Antonijevićevog pasa za Radovića, golman Đogatović je, u poslednjem trenutku, ušao u šut i spasao siguran gol. Reakcija je usledila samo minut kasnije. Ivanović je pronašao Dinčića u petercu gostiju, a napadač Milanovčana se spetljao, što su štoperi Sloge iskoristili i odbili prvi nalet, u nastavku akcije i drugi posle udarca Owusua. Od tog trenutka Metalac je preuzeo potpunu kontrolu utakmice. Ivanović je u 16.minutu šutirao iz slobodnog udarca preko prečke, a pokušaj Đilasa u 23.minutu je završio kraj stative Šejićevog gola. Do zaslužene prednosti tim iz Despotovačke bb stiže u 27.minutu. Mladenović je loše ispucao jednu loptu sa svoje polovine, Stojković je započeo kontranapad, nastavio Đilas a Dinčić rutinski završio – 1:0. Nastavili su Milanovčani u istom ritmu. Stojković je, u 31.minutu, iz idealne pozicije želeo da uposli Dinčića, koji se nalazio na drugoj stativi, ali je golman Sloge prozreo nameru i otklonio opasnost. Devet minuta kasnije majstorija veziste Ivanovića. Prihvatio je jednu loptu na 25 metara od gola gostiju, napravio par koraka i preciznim udarcem u suprotan ugao matirao Šejića – 2:0. Dominantnih 45. minuta Metalac je mogao da kruniše i novim golom, ali je Stojkovićev udarac iskosa sa desne strane završio u gol autu. Sloga je krenula agresivnije u nastavku, ali odbrana našeg tima je pronalazila rešenje za svaku neugodnu situaciju. Metalac je ponovo preuzeo inicijativu, napadi su stizali u talasima, a sve je kulminiralo novom promenom rezultata. U 55.minutu sjajna kombinacija izrodila je efektan gol. Panić je uočio Đilasa da utrčava, s leve strane, i pravovremeno mu doturio loptu. Ovaj je majstorski reagovao u situaciji „jedan na jedan“ sa golmanom Šejićem, „bocnuo“ je bubamaru za – 3:0. Naš tim se nije zadovoljio postignutim, i dalje se igralo, isključivo, na polovini gostiju. Prilika za četvrti gol propuštena je u 66.minutu. Dinčić je osvojio loptu u kaznenom prostoru Sloge i, s desne strane, uputio jak prizemni centaršut u sredinu za agilnog Stojkovića, ali je njegov udarac sa pet metara golman Kraljevčana uspeo da zaustavi. Novajlija Đilas je bio stalna opasnost po rivala, u razdoblju od deset minuta imao je nekoliko atraktivnih i nepreciznih pokušaja. Jedini udarac prema golu Đogatovića gostujući fudbaleri su uputili u 73.minutu preko Antonijevića, koji je šutirao snažno sa ivice šesnaesterca iznad prečke. Poslednje uzbuđenje na utakmici delo je Gojaka. Posle centašuta sa desne strane pokušao je glavom, ali je lopta otišla pored gola. Metalac je odigrao sjajnu utakmicu i lepim golovima došao do sigurne i zaslužene pobede, prve u prolećnom delu sezone. Nova tri boda su donela i pomak na tabeli za jedno mesto, naš tim je sada treći sa 28 bodova.

Šef stručnog štaba Metalca, Aleksandar Janjić, bio je zadovoljan izdanjem svoje ekipe. –Posle Borca odigrali smo još jedan derbi u kratkom vremenskom periodu. Imali smo respekt prema rivalu iz Kraljeva, koji je u dosadašnjem toku šampionata beležio dobre rezultate i zasluženo držao drugu poziciju. Uložili smo veliki napor koji se na kraju isplatio. Nadigrali smo protivnika u svim segmentima igre, postigli tri gola, promašili još nekoliko izglednih prilika, a aplauzi publike tokom i na kraju meča prijaju, ali i dodatno obavezuju. Momci su pokazali put kojim treba ići u nastupajućem periodu, jer nas čeka još trinaest neizvesnih utakmica, prva već narednog vikenda protiv Proletera.

Stadion: „Metalac“. Gledalaca: oko 1.500. Sudija: Milorad Milićević (Ivanjica) Strelci: Dinčić u 27. Ivanović u 40. i Đilas u 55.minutu. Žuti kartoni: Rodić (Met), Radović, Milovanović i Rovčanin (Slo)

Metalac: Đogatović, Rodić (od 66. Ćirković), Owusu, Vlašić, Gojak (c), Sedlar, Panić, Stojković (od 80. Lukić), Ivanović, Dinčić (od 75. Luković), Đilas. Tr: Janjić

Sloga (K): Šejić, Gobeljić (c), Mladenović, Milovanović, Gašić, Rovčanin (od 67. Cmiljanović), Antonijević, Radović, Anđelković, Okoro (od 32. Jovanović), N.Nikolić (od 46. Stanković). Tr: Dovedan