Borac (Č) – Metalac 0:0

Bez golova u komšijskom derbiju

Na otvaranju prolećne sezone u Prvoj ligi Srbije, u duelu dva kandidata za elitni rang prikazan je borben i dinamičan fudbal, samo su golovi falili. Pred oko 2.500 gledalaca, u okviru 16.kola, Borac (Č) – Metalac 0:0.                                                                                                                       Trener Milanovčana, Aleksandar Janjić, odlučio se za sličan tim onom koji je izveo na generalnoj probi protiv Bežanije. Veliki hendikep bio je izostanak prvog strelca tima, Ćirkovića, koji je u poslednjem trenutku zbog povrede ispao iz stroja. Iza Dinčića u špicu, dejstvovali su po desnoj strani Mladenović, po levoj  Simović, u sredini Stojković, dok su iza njega bili Panić i kapiten Luković. Odbrambenu četvorku ispred Đogatovića činili su Rodić, Gojak, Simov i Owusu. Naš tim je dobro otvorio utakmicu i prvi zapretio u 13.minutu. Na centaršut Rodića, Panić je pokušao glavom ali nedovoljno precizno da ugrozi golmana Petrića. Tri minuta kasnije prvo veliko uzbuđenje u šesnaestercu Metalca. Posle prekida s desne strane koji je izveo Milutinović, Đoković je sa ivice peterca poslao loptu iza leđa Đogatovića, međutim, kratko je trajala radost domaćih igrača i navijača. Glavni sudija meča Stojilković, gol je poništio pošto je štoper Borca prethodno faulirao svog direktnog čuvara Panića. Nastavak prvog dela doneo je nešto mirniju igru. Borac je imao blagu terensku inicijativu, dok je Metalac svoju šansu čekao iz kontranapada. Odmah po uspostavljanju kontrole lopte hitao je na protivničku polovinu, ali nedostajao je završni pas. Šef struke tima iz Despotovačke bb u 38.minutu morao je da posegne za prvom izmenom. Novajlija Simov se požalio na povredu mišića, pa je njegovo mesto zauzeo Sedlar. Poslednje uzbuđenje u prvom poluvremenu viđeno je u nadoknadi vremena, i to u kaznenom prostoru našeg tima. Napadač Borca, Đenić, prošao je levom stranom, oslobodio se dva igrača, ušao u kazneni prostor i šutirao, a Đogatović fantastičnom intervencijom sačuvao „nulu“. U uvodnim minutima drugog dela van terena je morao i kapiten Luković, a zamenio ga je Ivanović. Šansu utakmice Metalac je propustio u 59.minutu kada je posle dobre akcije i lepo odigranog duplog pasa sa Dinčićem, vezista Stojković u punom trku ušao u šesnaesterac i sa desetak metara od gola šutirao pravo u Petrića. Dva minuta kasnije Borac je izveo jedinu pravu akciju u nastavku meča. Bivši kapiten Smedereva, Stojanović je oštro centrirao sa leve strane, a Đenić zakasnio da zahvati loptu. Rezultat se do kraja nije promenio, ostalo je nepopularnih – 0:0, sa utiskom da su bodovi zasluženo podeljeni. S obzirom na rezultate preostalih utakmica 16.kola, gde je samo vodeća lučanska Mladost upisala tri boda, poredak u vrhu se nije bitnije menjao. Metalac je sa 25 bodova i dalje na deobi četvrtog mesta sa ekipom Borca. Naredne subote, 8.marta (14 sati) u novom regionalnom derbiju, naš tim dočekuje drugoplasiranu Slogu iz Kraljeva.

Stadion Borca kraj Morave. Gledalaca: oko 2.500. Sudija: Igor Stojilković (Beograd).                                                 Žuti kartoni: Đoković (Bor), Đogatović, Rodić, Ivanović (Met).

Borac (Č): Petrić, Stamenković, Milutinović, Maslać, Đoković, Radosavljević, Jovičić (c), Zoćević (od 58. Vukajlović), Jevtović (od 81. Đerić), Đenić, Stojanović (od 78. Nikolić).                                                                    Tr: Bogićević

Metalac: Đogatović, Rodić, Owusu, Gojak, Simov (od 38. Sedlar), Panić, Luković (c) (od 50. Ivanović), Stojković, Mladenović, Dinčić (od 85. Đilas), Simović.                                                                         Tr: Janjić