Metalac – Dolina 0:0

Milanovčani su remijem završili jesenji deo prvenstva. Želeo je domaćin u dobrom raspoloženju da ode na zimsku pauzu, veći motiv od drugog mesta nije bio potreban, ali sve je bilo uzalud – lopta, jednostavno, nije htela u gol. Rezultat s početka meča ostao je nepromenjen. U okviru odloženog 14.kola Prve lige Srbije, Metalac – Dolina 0:0. Šef struke Milanovčana, Slavenko Kuzeljević, napravio je nekoliko promena u timu, u odnosu na meč u Lučanima. Posle izdržane kazne zbog kartona u startnu postavu vratili su se kapiten Luković i Panić, kao i Mladenović. Metalac je imao početnu terensku inicijativu, ali bez izglednijih prilika. Kako je utakmica odmicala, gost se sve više oslobađao pritiska, u 20.minutu prvo Čižik, a zatim N.Kovačević su neometano šutirali, ali je golman Đogatović oba puta sjajno intervenisao. Ekipa iz Padine, u tim trenucima, izvela je nekoliko vezanih udaraca iz ugla, a odbrana Metalca sa lakoćom otklanjala opasnost. U 23.minutu, ponovo, je zapretio kapiten Čižik udarcem sa 13-14 metara, iskosa sa leve strane, ali je lopta proletela kraj stative. Usledio je period igre u kojem je naša ekipa povratila ritam i stezala obruč oko šesnaesterca gostiju, međutim, nedostajao je završni pas. Lukić je u 42.minutu, iz slobodnog udarca, sa oko 17 metara, oprobao udarac, koji je bez većih problema ukrotio Jevtić. Slavenko Kuzeljević, trener Metalca, na početku drugog dela utakmice u igru je uveo napadača Zoranovića, što je ukazivalo da će domaćin krenuti ofanzivnije ka golu tima iz Padine. Panić je u 57.minutu šutirao iz okreta sa ivice kaznenog prostora, ali falilo je preciznosti. Prvu pravu priliku za gol naš tim je imao u 67.minutu kada je posle duge lopte Vlašića, i odigravanja Panića, Ćirković sa 5 metara tukao pravo u golmana Doline. Samo pet minuta kasnije, gost je uzvratio. Posle asistencije Jovanovića, iz izgledne pozicije šutirao je D.Kovačević, a Đogatović, ponovo, odlično reagovao. U poslednjih petnaest minuta Milanovčani su izvršili pravu opsadu gola gostiju. Imali su nekoliko centaršuteva iz igre i prekida, međutim, odbrana Doline je svaki put bila na visini zadatka. I ono malo lopti što je prošlo pokupio je sigurni Jevtić. U 86.minutu sreća mu je bila saveznik kada je slobodan udarac sa 18 metara izveo rezervista Brkić, i za malo promašio. Trku s vremenom, Metalac nije izdržao, ostalo je 0:0. Ovom utakmicom spuštena je zavesa na jesenju sezonu, takmičarske 2013 / 2014.godine. Naš tim se nalazi na deobi četvrtog mesta sa čačanskim Borcem, oba tima skupila su po 24 boda.

Trener Metalca, Slavenko Kuzeljević, posle meča je istakao: - Nismo dobro ušli u utakmicu, iako smo tokom cele nedelje upozoravali da opuštanja ne sme biti. Jednostavno, na ovom nivou takmičenja nema unapred uknjiženih bodova. Razočaran sam izdanjem moje ekipe u prvom poluvremenu, bez agresije, preuzimanja odgovornosti i sa dosta pasova u nazad. U nastavku nešto bolje, sa prividnom inicijativom, međutim, kada je trebalo zadati završni udarac ispoljili smo brzopletost. Evidentno je da su svi problemi tima isplivali na ovom meču i sa te strane dobro je što se završila polusezona. Mišljenja sam da nam je potreban veći kvalitet na određenim pozicijama, ako hoćemo da se uključimo u ozbiljnu priču vezanu za Superligu.

Stadion: „Metalac“. Gledalaca: oko 800. Sudija: Momčilo Marković (Beograd). Žuti kartoni: Vlašić (Met), Jovanović, Ivanišević (Dol).

Metalac: Đogatović, Kosić, Joksimović, Vlašić, Gojak, Luković (c) (od 74. Ivanović), Panić, Lukić, Stanić (od 57. Brkić), Mladenović (od 46. Zoranović), Ćirković. Tr: Kuzeljević

Dolina: Jevtić, Baštovanov, Čižik (c), Memović, Marković (od 80. Tripković), Karadžić, Plavšić, N.Kovačević (od 76. Spaskovski), Ivanišević, Vukmirović (od 6. Jovanović), D.Kovačević. Tr: Govedarica