Podela bodova u Lučanima

Milanovčani su najavljivali kako će protiv lidera na tabeli odigrati pravu, borbenu utakmicu i obećanje su ispunili. U okviru 15.kola Prve lige Srbije, Mladost – Metalac 0:0. Trener Kuzeljević je napravio nekoliko rokada u timu u odnosu na prethodne utakmice. Kosić i Ćirković su igrali po desnoj, a Joksimović i Stanić po levoj strani, štoperski tandem činili su Gojak i Vlašić, sredina terena bila je rezervisana za Ivanovića, Sedlara i Lukića, dok je u špicu zaigrao Zoranović. Njegovo prvo pojavljivanje u startnoj postavi od 2.kola i meča sa kraljevačkom Slogom. U prvih 45.minuta, uglavnom, se igralo na polovini domaćina. Metalac je pritisnuo lidera i u 5.minutu viđen je prvi konkretan pokušaj. Ćirković je prihvatio loptu na oko 20-tak metara od gola i šutirao, da bi golman Mladosti krajnjim naporom izbacio loptu u korner. Šest minuta kasnije prva velika šansa za naš tim. Posle šuta Lukića, loptu je na vrhu kaznenog prostora prihvatio Zoranović, sjajno se okrenuo i izbacio svog čuvara, ali i gađao visoko preko gola. Novo uzbuđenje pred golom Lučanaca desilo se u 25.minutu kada je Sedlar, iskosa sa desne strane, uputio pravi projektil, a golman Janković iz dva puta uspeo da sačuva svoju mrežu. Tri minuta kasnije ni Lukić nije pogodio tamo gde je želeo. Prvi udarac u okvir gola, Mladost je uputila u 35.minutu. Korner s desne strane izveo je Milosavljević, a Živadinović sa 7m glavom šutirao u dobro postavljenog Đogatovića. Seriju promašaja Metalac je zaključio u 42.minutu, kada je posle asistencije Lukića, Zoranović, iz izgledne pozicije, slabo tukao u golmana Jankovića. Šteta jer je mladi napadač Milanovčana svojom igrom u prvih 45 minuta zaslužio da se upiše u listu strelaca. Posle neiskorišćenih prilika uvukla se nesigurnost u naše redove, teško smo u nastavku probijali blok domaćina. Mladost je došla do igre i sve češće ugrožavala golmana Đogatovića. Prvo je Golemić u 58.minutu, posle kornera, šutirao pored stative, a nešto kasnije i Stojanović. Pokušali smo u nekoliko navrata da uzvratimo, a najzreliju šansu nismo realizovali u 62.minutu. Joksimović je sjajno prošao po levoj strani i centrirao u kazneni prostor za usamljenog Ćirkovića, međutim njegov udarac glavom nije bio dovoljno precizan. U poslednjih petnaest minuta Mladost je propustila dve šanse, preko Grujičića i Živadinovića, od jurenja rezultata našu ekipu je spasao štoper Vlašić izbacivši, oba puta, loptu sa gol-linije. Ostalo je 0:0, podela bodova kao najpravičniji ishod derbija jeseni. Metalac se trenutno nalazi na petoj poziciji sa 23 osvojena boda, ali sa utakmicom manje, koju će odigrati u četvrtak, 28.novembra (17 sati), na svom stadionu, protiv ekipe Doline.

Stadion u Lučanima. Gledalaca: oko 500. Sudija: Robert Kiš Čepegi (Novi Sad). Žuti kartoni: N.Stojanović (Mld), Ćirković, Dopuđ (Met).

Mladost (L): Janković, Petrović, Lazović, Golemić, Milunović, Gavrić, Milosavljević, Tešić, N.Stojanović, Živadinović (od 84. Avramović), Grujičić (od 79. Pešić). Tr: Petrović

Metalac: Đogatović, Kosić (od 81. Dopuđ), Joksimović, Vlašić, Sedlar, Gojak (c), Ivanović, Lukić, Ćirković, Stanić (od 75. Brkić), Zoranović (od 88. Antelj). Tr: Kuzeljević