Prijateljski meč: Javor – Metalac 1:0

Pauzu u prvenstvu, zbog reprezentativnih dešavanja u Milanovcu, fudbaleri Metalca su iskoristili za odigravanje prijateljske utakmice sa superligašem Javorom u Ivanjici. Slavio je domaćin sa 1:0, golom Borka Veselinovića u 30.minutu. Svakoj od ekipa je pripalo po poluvreme. Javor je dominirao u prvom, Metalac je bila znatno bolji u drugom delu kada je propustio nekoliko dobrih prilika, pre svega Zoranović i Panić. Meč je svakako poslužio šefu stručnog štaba Slavenku Kuzeljeviću da proveri određene taktičke varijante pred završnicu jesenje sezone. Narednu prvenstvenu utakmicu, Metalac će odigrati 23.novembra, u Lučanima, protiv ekipe Mladosti.

Gledalaca: oko 200. Strelac: Veselinović u 30.minutu.

Javor: Matović, Đorđević, Miletić, Ž.Đokić, Milović, J.Đokić, Docić, Veselinović, Husigafurov, Radivojević, Dražić. Igrali su još: Jeveričić, Valiđo, Vidić, Tomčić, Ivković, Čečarić. Tr: Ristanović

Metalac: Đogatović, Kosić, Owusu, Gojak, Sedlar, B.Živković, Ivanović, Mladenović, Stanić, Memedović, Zoranović. Igrali su još: Pejović, Dopuđ, Vlašić, Antelj, Lukić, Joksimović, Panić. Tr: Kuzeljević