PLS: Smederevo – Metalac 1:0

U ravnopravnoj igri dva bivša superligaša pobedu je odneo domaći tim. U okviru 13. kola Prve lige Srbije, Smederevo – Metalac 1:0. Trijumf oklopnicima doneo je Saša Jovanović u 55.minutu.  pošto je posle upućenog udarca, sa leve strane, lopta zakačila štopera Gojaka, promenila smer i prevarila golmana Đogatovića. Brzom i tečnom pas igrom naši fudbaleri su nekoliko puta dolazili do kaznenog prostora Smedereva ali nisu uspeli da zatresu mrežu Glintića. Ovim porazom, Metalac je skliznuo na četvrto mesto prvoligaške tabele. Zbog obaveza mlade reprezentacije Srbije (U21), koja će dve kvalifikacione utakmice za PE 2015.godine odigrati u Gornjem Milanovcu i to protiv Belgije (15.novembra, 17 sati) i Italije (19.novembra, 17 sati), meč 14.kola Prve lige Srbije između Metalca i Doline, koji je po rasporedu trebalo da se igra narednog vikenda, odložen je za 27.novembar.

Stadion: Smedereva. Gledalaca: oko 400. Sudija: Bojan Cicvarić (Sevojno). Strelac: Jovanović u 55.minutu. Žuti kartoni: Ranković, Gegić (Sd), Panić, B.Živković (Met).

Smederevo: Glintić, Gegić, Petrušić (od 90. Marinković), D.Ristić, Lukić, Blagojević, Jovanović, Pavić, Vukašinović (od 90. Čokić), Stamatović (od 84. Bulatović), Ranković. Tr: Tomić

Metalac: Đogatović, Liščević, Gojak, Joksimović, Vlašić, Lukić (od 70. B.Živković), Stanić (od 58. Zoranović), Panić, Ivanović (od 75. Antelj), Mladenović, Ćirković. Tr: Kuzeljević