Srbija – S.Irska // 3:1

Mlada reprezentacija Srbije ( U-21) brzo je prebolela poraz na Kipru i vratila se na pravi način u igru za dva mesta, u kvalifikacionoj „grupi 9“, koja garantuju baraž mečeve za odlazak na PE u Češkoj 2015.godine. U G.Milanovcu, na stadionu „Metalac“(meč odigran bez prisustva gledalaca), savladala je selekciju Severne Irske sa 3:1. Videli smo dva potpuno različita perioda igre, prvi deo bez prave završnice, nastavak znatno kvalitetniji i efikasniji, uostalom, svi golovi pali su u drugom poluvremenu. Naša reprezentacija je krenula veoma motivisano i u 2.minutu propustila izglednu priliku preko Milunovića, šutirao je snažno sa oko 10 metara tik pored desne stative. Sreća je bila saveznik golmana Brenana i u 22.minutu. Vezni fudbaler C.Zvezde, izborio se za jednu loptu na levoj strani i poslao je u šesnaesterac pravo na glavu isturenom Mitroviću, koji pogađa prečku. Golman Iraca bio je na visini zadatka i u 26.minutu posle udarca malo zapaženog Stojiljkovića. Kako je vreme odmicalo ostrvljani su bili sve opasniji, nekoliko dobro razvijenih kontranapada, odbrana na čelu sa Spajićem uspešno je neutralisala. Skromno izdanje oba tima u prvom delu. Sa konstantacijom da mora mnogo bolje krenulo se u drugo poluvreme. Međutim, stvari su počele dodatno da se komplikuju onoga trenutka kada je gost došao do prednosti u 54.minutu. Nakon kornera s leve strane, Perić je uspeo da zaustavi šut Greja sa ivice peterca, lopta se ponovo vratila do istog igrača koji iz drugog pokušaja ne greši – 0:1. Ipak, ovo nije obeshrabrilo fudbalere Srbije koji podižu agresivnost i vrlo brzo stižu do rezultatskog preokreta. Jojić se izborio za poziciju na levoj strani, uputio centaršut u peterac Iraca gde je nespretno reagovao Morgan i poslao loptu u sopstvenu mrežu – 1:1, igrao se 63.minut. Već od sledećeg napada na semaforu je pisalo – 2:1. Ponovo je u ulozi asistenta bio Jojić, kvalitetan centaršut je uputio s leve strane, Mitrović grudima loptu prosledio u prazan prostor na koju je natrčao Milunović i rutinski savladao Brenana. Do trećeg gola i najave trijumfa Srbija stiže u 74.minutu. Korner s desne strane izveo je Kovačević, štoper Rada Vitas je zaplivao kroz vazduh i sa ivice peterca pogodio suprotni ugao. Naš tim je imao još dve odlične prilike preko Mitrovića, ali u obe situacije nedostajala je završnica mladog centarfora, tako da je ostalo 3:1. Srpskoj reprezentaciji je ovo druga pobeda u okviru „grupe 9“, i sa šest bodova nalazi se na trećem mestu na tabeli. Nastavak kvalifikacija je sledećeg meseca, očekuju nas dueli protiv najjačih protivnika iz grupe, Belgije (15. novembra) i Italije (19. novembra). Domaćin oba meča biće stadion „Metalac“, ovoga puta sa podrškom navijača, pošto je kazna od strane UEFA, večerašnjom utakmicom, istekla.

Selektor Radovan Ćurčić je posle meča rekao: - Iza nas je težak period. Imali smo svega četiri dana da psihološki podignemo ekipu posle šokantnog rezultata na Kipru. Pritisak da ovaj meč mora da se dobije je bio uočljiv, pogotovu u prvom poluvremenu gde mnogo toga nije funkcionisalo, nismo imali kontrolu lopte koju smo želeli. Igrači su u nastavku pokazali karakter, uspeli da se vrate iz negativnog rezultata i na tome im čestitam. Najbitnija je pobeda i posle trijumfa Italije nad Belgijom ponovo smo u igri za prva dva mesta. U novembru nas očekuju direktni dueli protiv najjačih ekipa u grupi, oba na domaćem terenu, i biće to pravi test našeg kvaliteta.

Stadion: „Metalac“ Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Oliver Drahta (Austrija). Strelci: Morgan (autogol) u 63, Milunović u 64 i Vitas u 74.minutu za Srbiju, Grej u 54.minutu za S. Irsku. Žuti kartoni: Morgan, MekKartan (S.Irska)

Srbija: Perić, Golubović, Vitas, Spajić, Petrović, Kovačević, Đuričić (c) (od 90. Ćirković), Jojić, Mitrović, Stojiljković (od 56. Đurđević), Milunović (od 75. Mijailović). Selektor: Ćurčić

S.Irska: Brenan, Doneli, MekKion (c), MekKaloh, Šarp, Morgan, Brobel (od 84. Konlan), Vinčester (od 70. Tempest), Grej, MekKartan (od 63. Gorman), Miler. Selektor: Robinson