PLS: Inđija – Metalac 0:1

Nikola Ćirković je pokorio Inđiju! Snalažljivošću mladog napadača, Milanovčani su pregrmeli teško gostovanje u istočnom Sremu. Ekipa Slavenka Kuzeljevića stigla je do pete prvenstvene pobede i zaposela drugo mesto na tabeli Prve lige Srbije sa šest bodova zaostatka u odnosu na lidera lučansku Mladost. U okviru 9.kola, Inđija – Metalac 0:1. Trener Metalca odlučio se za jednu promenu u timu u odnosu na prethodno kolo, umesto Kosića poziciju kraj desne aut linije zauzeo je Liščević. Ostatak ekipe bio je onaj „standardni“. Domaćin je ambicioznije krenuo u meč i prva opasnost po naš gol desila se u 2.minutu. Milutinović je izveo aut s desne strane, uposlio Đulića koji je pokušao iz okreta da savlada Đogatovića, ali je lopta završila pored desne stative u gol autu. Novo uzbuđenje u našem kaznenom prostoru zbilo se u 17.minutu. Brz kontranapad započeo je Pejić, usledio je pas u prazan prostor za Lemajića koji je ušao u kazneni prostor da bi Đogatović pravovremenim istrčavanjem sprečio sigurnu egzekuciju. U 31.minutu nova prilika za domaći tim. Korner s desne strane izveo je zapaženi Đulić, posle karambola u šesnaestercu lopte se dokopao Lemajić i ciljao desni donji ugao, dovoljno dobro za paradu našeg čuvara mreže. Milanovčani su se trgli u završnici poluvremena, pa su u 34.minutu izveli dobru akciju po desnoj strani, Ćirković je uputio centaršut, ali je pokušaj glavom Lukića za malo bio neprecizan. Isti igrač bio je u prilici i šest minuta kasnije, posle ubačaja Lukovića, međutim, i ta šansa je otišla u nepovrat. Što se tiče našeg tima prvo poluvreme je zaključio hitac kapitena sa 25 metara visoko preko gola. Najbolju šansu Inđija je propustila u zaustavnom vremenu. Vuković je spojio sa golom Adamovića, koji je ušao u šesnaesterac i iskosa sa leve strane neometano šutirao u spoljni deo mreže. Nastavak meča doneo je potpuno drugačiju sliku na terenu. Naš tim je bio znatno bolji rival, a krenulo se sa udarcima Vlašića (48) iz slobodnog udarca i Panića (51) sa 20 metara. Tri minuta kasnije Metalac je mogao do vođstva preko Ćirkovića, pretrčao je Zagorca, došao gotovo do peterca ali se u odsudnom trenutku odlučio za asistenciju, tako da je Tomanović otklonio opasnost. Ponovo je na sceni bio Lukić (64, 69) čije udarce sa distance je Ristić uspeo da neutrališe. Jedinu šansu u nastavku meča domaćin je propustio u 78.minutu. Šutirao je Pejić iskosa sa desne strane, sa oko 12-13 metara, pošto ga je dobro uposlio Milutinović, a naš golman još jednom bravoruznom intervencijom spašava pogodak. Trenutak odluke desio se u 81.minutu. Nakon degažmana Đogatovića, rezervista Memedović je prihvatio loptu na sredini terena, prošao desnom stranom, izdržao duel sa dva protivnička igrača, ušao u sredinu, a zatim asistirao za usamljenog Ćirkovića kome nije bilo teško da sa 6-7 metara pogodi nebranjeni deo mreže – 0:1. Do kraja meča pokušali su domaći fudbaleri da nešto više učine, ali blok gostiju je bio neprobojan. Sve u svemu, dobro izdanje našeg tima na čelu sa sigurnim Đogatovićem na golu. Sjajna uvertira pred meč narednog kola, u subotu, 19. oktobra (18,00), protiv Bežanije u Milanovcu.

Gradski stadion u Inđiji. Gledalaca: oko 400. Sudija: Igor Stojilković (Beograd). Strelac: Ćirković u 81.minutu. Žuti kartoni: Resanović, Ćesarević (Inđ), Panić, Liščević, Gojak (Met).

Inđija: Ristić, Zagorac, Ćesarević, Milutinović, Adamović, Tomanović (c), Pejić, Đulić (od 87. Milaković), Resanović (od 65. Gačić), Vuković (od 72. Krstić), Lemajić. Tr: Pejović

Metalac: Đogatović, Joksimović, Gojak, Vlašić, Liščević, Luković (c) (od 80. Ivanović), Panić, Lukić, Stanić (od 83. Antelj), Mladenović (od 63. Memedović), Ćirković. Tr: Kuzeljević