Sinđelić – Metalac 2:0

Poraz u Beogradu

Fudbaleri Metalca nisu postigli gol u Beogradu i ostali su uskraćeni za bodove. Imali su Milanovčani nekoliko pokušaja (Kosić, Lukić, Ivanović), ali malo perioda dobre igre da bi nadmudrili raspoloženog i vrlo efikasnog domaćina. Posle tri uzastopne pobede, pretrpeli su poraz, u okviru 7.kola Prve lige Srbije: Sinđelić – Metalac 2:0. Po veoma teškom i raskvašenom terenu, meč je, praktično, rešen u prvom poluvremenu. Beograđanima je, posle niza loših rezultata, pobeda bila prioritet, bolje su otvorili utakmicu, a rani gol Mihajlovića u 12.minutu značajniji utoliko pre jer su igrali na svom terenu, gde se po pravilu mnogo bolje snalaze. Na kraju prvog dela postigli su još jedan gol preko Mitića u 41.minutu, posle odlično izvedenog kornera Blagojevića. Svaka naša greška je kažnjena, a u drugih 45 minuta domaći fudbaleri su radili na očuvanju rezultata dobro zatvorivši sve prilaze svom golu i rutinski priveli meč kraju. Posle sedam odigranih utakmica, Metalac je u grupi timova sa 10 bodova i nalazi se na deobi sedme pozicije. U narednom kolu, 5.oktobra (subota, 18.30 sati) na svom stadionu tražiće šansu za popravljanje bodovnog salda protiv Sloge iz Petrovca na Mlavi, najprijatnijeg iznenađenja dosadašnjeg toka prvenstva.

Stadion: „FK Sinđelić“. Gledalaca: oko 100. Sudija: Igor Paunović (Kladovo) Strelci: Mihajlović u 12. i Mitić u 41.minutu Žuti kartoni: Čolić, Rajković, Mitić (Sin), Gojak, Panić (Met)

Sinđelić: Bubonja, Čolić (od 75. Stojanović), Mitić, Đorđević, Radivojević, Marković, Radovanović (od 74. Stevanović), Blagojević, Rajković (od 82. Simić), Jovanović, Mihajlović. Tr: Đukanović

Metalac: Đogatović, Kosić, Vlašić, Panić (od 60. Memedović), Owusu, Gojak, Luković (c), Brkić (od 73. Ivanović), Mladenović (od 46. Antelj), Lukić, Ćirković. Tr: Kuzeljević