A+ R A-

KUP: Partizan – Metalac 2:0

kup3

 

Fudbaleri Metalca nisu mogli da preskoče prvu prepreku u nacinalnom Kupu. U utakmici šesnaestine finala poraženi su u Beogradu od Partizana sa 2:0. Golove su postigli Ismael Fofana u 34. i Nemanja Kojić u 70.minutu. Trener Milanovčana, kao što je i najavio, izveo je podmlađenu postavu, bez najiskusnijih Gojaka i Lukovića, štoper Vlašić nije imao pravo nastupa zbog kartona prenesenih iz prošlog ciklusa najmasovnijeg takmičenja, tako da su u zadnjoj liniji zaigrali Joksimović (prinudno rešenje) i Sedlar. Na poziciji desnog spoljnjeg igrao je Kosić, na suprotnoj strani, po prvi put ove sezone, Owusu, u veznom redu Lukić, Panić i Brkić, po krilima Memedović i Mladenović, u napadu, kapiten na ovom meču, Ćirković. Domaćin je od samog starta krenuo silovito i u 3.minutu stvorio prvu šansu. Jojić je uposlio Luku koji je šutirao sa 16m, ali je Joksimović uspeo da izblokira taj udarac. Novu šansu crno –beli su propustili u 11.minutu, M.Živković je proigrao Luku, po desnoj strani, usledio je centaršut koji Grbić nije uspeo da pretvori u gol, pošto je za delić sekunde zakasnio. Prvi pokušaj naše ekipe zbio se tri minuta kasnije. Posle centaršuta Owusua sa leve strane, Lukić je pokušao iz prve, ali od svega samo gol aut. U 18.minutu, posle petog izvedenog kornera, kombinovao je vezni red Partizana, vrlo zapaženi Luka prošao je desnom stranom idealno centrirao za Jojića koji udarcem glavom pogađa stativu. Samo minut kasnije nova šansa za domaći tim preko Grbića, izbio je sam ispred golmana Milanovčana koji pravi prvu veliku odbranu. Već u sledećoj akciji ponovo na sceni igrač grčkog Olimpijakosa na privremenom radu u Partizanu, iz izgledne pozicije gađao je dalji ugao i prebacio prečku. Beograđani su nastavili sa atacima. U 23.minutu, posle kornera s leve strane, lošu procenu Đogatovića, srećom, Fofana nije iskoristio jer je Panić s gol linije izbacio loptu u polje. Naša ekipa je pokušala da uzvrati preko Brkića u 25.minutu snažnim udarcem, ali je lopta završila pored desne stative gola crno-belih. Stiče se utisak da je Metalac oštećen u 29.minutu. Sjajnu dubinsku loptu od strane Brkića, hitronogi Ćirković je idealno prihvatio, krenuo ka golu Partizana da bi pomoćni sudija ispod zapadne tribine, Kaurin, signalizirao nepostojeću ofsajd poziciju napadača Milanovčana. U svakom slučaju diskutabilna odluka. Najpovoljniju priliku u prvom poluvremenu naša ekipa je propustila u 33.minutu. Napad je započeo Panić, prosledio pas do Lukića, koji se oslobodio svog čuvara, spojio sa golom Memedovića, a ovaj sa 6-7m, šutirao pored stative. Kazna je stigla nepunih šesdeset sekundi kasnije. Fofana je primio loptu na oko 20m od gola, usledio je šut koji se pretvorio u vođstvo domaćina - 1:0. Koliko je udarac bio precizan govori činjenica da naš golman nije stigao ni da reaguje, ispratio je pogledom let lopte. Metalac prvi deo susreta završava pokušajem Lukića čiji udarac sa distance odlazi visoko preko gola. Nešto sporiji ritam početkom drugog poluvremena prekinuo je udarac Panića sa 20m, ali nedovoljno jak da ugrozi Stojkovića. Prvo uzbuđenje, u nastavku meča, pred golom Metalca viđeno je u 59.minutu, Fofana je asistirao za Jojića koji je ušao u kazneni prostor i šutirao, da bi dobro postavljeni Đogatović sjajno reagovao i izbacio loptu u korner. Slična akcija sa istim epilogom viđena je nekoliko minuta kasnije. Ponovo se u ulozi asistenta našao napadač iz Obale Slonovače, udarac Jojića, Đogatović je za trenutak zaustavio, a Luka odbitak nije uspeo da iskoristi, jer se na pravom mestu našao Sedlar i otklonio opasnost. U 70.minutu Partizan stiže do drugog gola. Petrović je centrirao sa leve strane, „rezervista“ Kojić je skočio i glavom skinuo loptu isped našeg golmana – 2:0. Dva minuta kasnije ponovo je svoj udarac oprobao Lukić, međutim, kao i na kraju prvog poluvremena, nedovoljno precizno. Usledio je period igre u kojem je Partizan propustio nekoliko zrelih prilika preko Kojića (75, 78) i Luke (79), a kao pobednik iz tih situacija izašao je golman Metalca. U nadoknadi vremena Đogatović je još jednom sjajno intervenisao posle šuta S.Ilića, odbijenu loptu Jojić je poslao u gol aut. Zaslužena pobeda domaćeg tima, Metalac je pružio dostojan otpor. Utakmica, protiv najjačeg mogućeg protivnika, poslužila je kao svojevrsna priprema za prvenstveni meč koji naše fudbalere očekuje u nedelju, 29.septembra, kada u okviru 7.kola Prve lige Srbije gostuju beogradskom Sinđeliću.

Šef stručnog štaba Milanovčana Slavenko Kuzeljević nije bio nezadovoljan izdanjem svoga tima. – Čestitam Partizanu na zasluženoj pobedi. Znali smo da teško možemo do prolaza u narednu rundu. Nismo se obrukali, mladi momci koji su istrčali na travu stadiona u Humskoj pokazali su želju, jedno htenje, dobar odnos prema igri i sa te strane ne mogu im ništa zameriti. Ostaje nam da se fokusiramo na obaveze u prvenstvu, što nam je i prioritet ove sezone.

Stadion: „FK PARTIZAN“. Gledalaca: oko 2.000. Sudija: Novica Anđelovski (Kačarevo). Strelci: Fofana u 34. i Kojić u 70.minutu Žuti kartoni: Brašanac (Par), Đogatović (Met)

Partizan: Stojković (c), M.Živković, Petrović, Stanković, Obradović, Brašanac (od 74. Marković), Gulan, Jojić, Luka, Grbić (od 57. S.Ilić), Fofana (od 66. Kojić). Tr: Rašović

Metalac: Đogatović, Kosić (od 86. Mijailović), Owusu, Joksimović, Panić, Brkić (od 67. Ivanović), Mladenović, Ćirković (c), Lukić, Memedović (od 46. Antelj), Sedlar. Tr: Kuzeljević                                             

Video prilog možete pogledati ovde.