Rafal Ćirkovića za „petardu“ Metalca

Metalac – BSK Borča 5:0 (2:0)

Milanovčani su odigrali najbolju utakmicu dosadašnjeg toka sezone i upisali treću uzastopnu pobedu. Izabranici Slavenka Kuzeljevića domirali su tokom svih 90 minuta, stvorili pregršt prilika i lepim golovima Nikole Ćirkovića koji je pogodio tri puta, Gorana Brkića i Owusu Ansah Kontora došli do zasluženog trijumfa. U okviru 6.kola Prve lige Srbije, pred oko 1.200 navijača, Metalac – BSK Borča 5:0 (2:0). Šef stručnog štaba domaće ekipe bio je primoran da napravi jednu igračku promenu u odnosu na prethodni meč. Na raspolaganju nije imao isturenog Antelja, pa je u vrhu napada zaigrao Nikola Ćirković, a njegovo mesto zauzeo je Nemanja Mladenović za prvi nastup ove jeseni. Čim je počela utakmica bilo je jasno da su fudbaleri Metalca i više nego ozbiljno shvatili BSK. Zagospodarili su terenom i već u 4.minutu propustili najbolju moguću šansu u fudbalu. Memedović je centrirao s leve strane, a štoper gostiju Vejnović nesmotreno igrao rukom u svom kaznenom prostoru, za sudiju Kiš - Čepegija nije bilo dileme, pokazao je na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Ćirković, šutirao po sredini gola ali nedovoljno jako da se savlada bivši mladi reprezentativac SCG, Aleksandar Čanović - ostalo je 0:0. Promašeni jedanaesterac nije poremetio momke u plavim dresovima koji su nastavili sa atacima ka golu gostiju. Nagrada je stigla u 23.minutu. Dugo su kombinovali vezni fudbaleri Metalca, Memedović je odlično proigrao Ćirkovića, koji je izbio sam pred golmana Borčana i preciznim udarcem otključao bravu – 1:0. Lepa akcija koja je krunisana golom za potpuno zasluženu prednost. Naši fudbaleri ne da nisu stali nakon vođstva nego su krenuli još agresivnije ka golu BSK-a i do poluvremena stvorili još nekoliko zrelih prilika i postigli drugi gol. Novoj piramidi radosti prethodile su dve sjajne akcije sa nizom brzih i preciznih pasova koje su završene udarcima Panića (27, 31) a koje je golman gostiju uspešno zaustavio. Četiri minuta kasnije nije mogao ništa da učini. Slobodan udarac s leve strane izveo je Brkić, najviši u skoku bio je Ćirković i sa 5m glavom loptu poslao u nebranjeni deo mreže – 2:0, duplo iskupljenje napadača Metalca za promašeni kazneni udarac. Naša ekipa nastavila je u istom ritmu i u drugih 45 minuta i bilo je samo pitanje trenutka kada će dobru igru materijalizovati pogotkom. Igrao se 66. minut, sjajan prodor Kosića po desnoj strani, nanizao je nekoliko fudbalera BSK-a, nesebično uposlio usamljenog Brkića koji sa linije penala rutinski vara Čanovića – 3:0. Milanovčani su bili raspoloženi i željni igre tako da nisu imali nameru da stanu ni posle trećeg gola. Beležimo dva pokušaja sa distance, i to oba od strane igrača koji su ušli s klupe, prvo Lukića (72) a zatim i Owusua (76), ali se golman gostiju dobro snašao. Ideja trenera Kuzeljevića s levonogim Mladenovićem na desnoj strani mnogo toga dobrog je donela Metalcu ove večeri, posebno u kombinaciji sa isturenim Ćirkovićem, kao i kroz saradnju sa Memedovićem i nešto kasnije s Lukićem, zajednički imenitelj za svu trojicu je konstantno ubacivanje u prazan prostor između zadnje linije i gola Beograđana. Na takav način naši fudbaleri su postigli i četvrti gol. Mladenović je sjajno proigrao Ćirkovića koji u situacijama 1 na 1 retko greši – 4:0, igrao se 80.minut. Novo uzbuđenje u kaznenom prostoru gostiju viđeno je u nadoknadi vremena, a epilog je još jedna lopta iza leđa Čanovića. Nakon duplog pasa sa Joksimovićem, Owusu je ušao u 16m, oslobodio se svog čuvara i rutinski savladao iskusnog čuvara mreže iz Borče, za konačnih – 5:0. BSK se uglavnom branio i tek nekoliko puta zapretio udarcima iz daljine koji su bili siloviti ali ne i precizni. Najbolju šansu na utakmici gost je propustio u poslednjim trenucima meča kada je Lalević prošao po desnoj strani pronašao usamljenog Dobrića koji sa 5m nije uspeo da savlada Đogatovića. Metalac je potpuno nadigrao BSK, upisao deseti bod, i napravio sjajnu uvertiru za aktivnu radnu nedelju koju otvara meč 1/16 finala Kupa Srbije protiv aktuelnog šampiona države Partizana (Beograd, sreda 25.septembar).

Šef stručnog štaba Metalca Slavenko Kuzeljević imao je mnogo razloga za zadovoljstvo. – Posle dobre igre i visokog rezultata, lako je biti pametan. Momcima je bio potreban jedan ovakav meč, da se oslobode pritiska. Pozitivna stvar je da posle neiskorišćenog kaznenog udarca nismo klonuli duhom, nastavili smo da igramo, stekli rezultatsku prednost koju smo kasnije postepeno uvećavali. Kad nije išlo nisam dramio, tako i sada, mišljenja sam da ovaj tim može mnogo, momci su počeli da pokazuju ono što objektivno mogu i znaju. Igra hrabri, odnos u poslednje tri utakmice je onakav kakav želim da bude, nadam se da ćemo u tom smeru nastaviti i dalje. Čestimam mojim igračima na odnosu, dobroj igri i rezultatu.

VIDEO PRILOG MOŽETE POGLEDATI OVDE.

Stadion: „Metalac“. Gledalaca: oko 1.200 Sudija: Robert Kiš - Čepegi (Novi Sad) Strelci: Ćirković u 23, 35 i 80, Brkić u 66 i Owusu u 90+1 minutu. Žuti kartoni: Memedović, Joksimović (Met), Milovac, Ajković (BSK).

Metalac: Đogatović, Kosić, Gojak, Joksimović, Panić, Vlašić, Brkić (od 75. Owusu), Luković (c) (od 79. Ivanović), Memedović (od 64. Lukić), Mladenović, Ćirković. Tr: Kuzeljević

BSK: Čanović, Savković (c), Cvetković, Gajić, Lalević, Vejnović, Milovac, Dobrić, Filipović (od 70. Stojković), Mrkaić, Ajković (od 84. Vukasović). Tr: Raičević