Stojković dvostruki strelac

22k2

Metalac – Sinđelić (B) 2:0 (1:0)

Na krilima raspoloženog Stojkovića tim iz Despotovačke bb je zabeležio sigurnu pobedu i vratio neizvesnost u borbu za prvo mesto. U okviru 22.kola Prve lige Srbije, pred oko 1.500 gledalaca, Metalac – Sinđelić 2:0 (1:0).                                                                                                                                  Trener Aleksandar Janjić se opredelio za standardnu formaciju ovog proleća 3-5-2 sa Dinčićem i Đilasom u napadu, iza kojih su delovali Stojković, Ivanović i Panić, a po bokovima Owusu i Ćirković. Bedem ispred Đogatovića činili su kapiten Gojak, Sedlar i Vlašić. Naš tim je bolje započeo utakmicu i u 5.minutu izveo brzu akciju koju je završio Stojković nepreciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora. Prvi značajniji izlet na polovinu Metalca, gostujući fudbaleri su imali u 18.minutu, kada je pokušao Lazović udarcem sa oko 25 metara, ali nedovoljno jako da savlada Đogatovića. Ponovo je težište igre prebačeno na suprotnu stranu. U 21.minutu, posle kornera sa desne strane koji je izveo Stojković, pokušao je Gojak glavom sa ivice peterca, međutim, nije bio dovoljno precizan. Sličan scenario i osam minuta kasnije, ali ni udarac Sedlara nije pronašao put do mreže golmana Bubonje. Propuštene prilike, Metalac je nadoknadio u 30.minutu. Đilas je prihvatio loptu na levoj strani terena, oslobodio se svog čuvara, usledila je asistencija za Stojkovića koji je oštrim udarcem po zemlji sa 13-14 metara matirao golmana Sinđelića za 1:0 i erupciju oduševljenja na tribinama. Četiri minuta kasnije, trener Milanovčana je morao da izvrši prinudnu izmenu. Umesto Owusua, u igru je ušao Mladenović. Ništa se nije bitnije promenilo, Metalac je i dalje više vremena provodio na protivničkoj polovini terena, ali nije dolazio do povoljnih prilika za gol. U nastavku meča primetna je bila ideja domaće ekipe da održava stečenu prednost i sačeka povoljnu priliku da još jednim golom reši sve dileme oko pobednika meča. Uvertira je bila udarac Đilasa u 57.minutu. Raspalio je sa oko 25metara i centimetri su ga delili od efektnog gola. Pobednik se znao već u 70.minutu, bio je to mat u tri poteza. Ponovo je začetnik akcije bio Đilas, okrenuo je na desnoj strani svog pratioca, povukao loptu par koraka, uposlio Mladenovića, a u ulozi egzekutora našao se Stojković, kome nije bilo teško da sa 7-8 metara savlada nemoćnog Bubonju – 2:0. Samo dva minuta kasnije, nova velika prilika za Metalac. Đilas je imao zicer situaciju, doduše iskosa sa desne strane, međutim, Sinđelićev čuvar mreže je bravurozno intervenisao i sprečio da lopta ode u gornji levi ugao. Gost je sve karte bacio na napad, pokušavajući da postigne bar počasni gol, a najbliži je bio posle dve prilike Mihajlovića (75, 87), ali oba pokušaja su završila van okvira gola. Poslednju priliku na meču imao je Metalac u 89.minutu. Posle dobrog prodora po levoj strani Mladenović je poslao upotrebljivu loptu u kazneni prostor Sinđelića, ali je napadač domaćih Dinčić za delić sekunde zakasnio. Rezultat se do kraja nije menjao, ostalo je - 2:0. Mnogo posla na utakmici bilo je i za medicinske timove obe ekipe. Osim Owusua, prinudnu izmenu je izvršio i trener Lešnjak u 83.minutu. Nakon sudara glavama Panića i Krčmarevića, vezni fudbaler gostujućeg tima nije bio u stanju da nastavi meč. Metalac je i dalje drugi na tabeli sa 40 bodova, jedan manje od lidera lučanske Mladosti, a šest više od trećeplasirane Sloge iz Kraljeva.

Šef stručnog štaba Metalca, Aleksandar Janjić, posle utakmice je rekao:                                                                            - Znali smo da nam u goste dolazi čvrsta i uigrana ekipa, koja u svakom trenutku zna šta hoće na terenu. Delom zbog njihovog kvaliteta, a i zbog poraza u prošlom kolu, uvukla se nervoza u naše redove. Opet, momci su pokazali karakter, prebrodili početnu krizu i kako je utakmica odmicala bili sve sigurniji. Mnogo nam je značio prvi gol postignut posle sjajne akcije, i od tog momenta sve je došlo na svoje mesto. Ovim trijumfom smo se približili ekipi Mladosti na svega jedan bod, a pobegli najbližim pratiocima za šest. Krupnim koracima grabimo ka zacrtanom cilju, ka Super ligi. Nemamo vremena za predah, slede nam veoma bitne utakmice  u kojima ćemo pokušati da potvrdimo kvalitet.

Stadion: „Metalac“ Gledalaca: oko 1.500  Sudija: Milan Maslaković (Niš).                                                                    Strelac: Stojković u 30. i 70. minutu                                                                                                                                                 Žuti kartoni: Đilas (Met), Pitulić, Lazović, Pišćević (Sin).

Metalac: Đogatović, Ćirković, Owusu (od 34. Mladenović), Vlašić, Gojak (c), Sedlar, Panić, Stojković (od 80. Simov), Ivanović (od 65. Luković), Đilas, Dinčić.                                                                Tr: Janjić

Sinđelić (B): Bubonja, Pitulić, Teofanov, Popadić, Ivanov, Mitić (c), Stevanović (od 65. Jovanović), Krčmarević (od 83. Pišćević), Lazović (od 83. Stojiljković), Mirković, Mihajlović.                                      Tr: Lešnjak