A+ R A-

Panić presudio Teleoptiku

 

Metalac – Teleoptik 1:0

Fudbaleri Metalca zabeležili su drugu uzastopnu prvenstvenu pobedu. U okviru 5.kola Prve lige Srbije, na domaćem terenu, savladali su ekipu Teleoptika rezultatom 1:0. Gol odluke postigao je Stefan Panić. Očekivano, u timu Metalca nije bilo velikih promena u odnosu na prethodni vikend i duel u Krčagovu. Trener Slavenko Kuzeljević odlučio se da od prvog minuta na teren pošalje oporavljenog Antelja umesto Stanića, ostatak ekipe bio je onaj „standardni“. Početak utakmice protekao je u „ispitivanju snaga“. Antelj je bio prvi koji je u 9.minutu zapretio, ali je njegov udarac završio pored desne stative. Kako je vreme proticalo gosti su sve sigurnije igrali pa smo u 11.minutu videli njihov kontranapad, Janjić je uposlio Golubovića koji je ušao u kazneni prostor i šutirao visoko preko gola. Metalac dolazi do prednosti u 21.minutu, loptu je u šesnaesterac Teleoptika, s desne strane, ubacio kapiten Luković gde je pronašao Stefana Panića koji je „zaplivao“ kroz vazduh i glavom poslao loptu u mrežu - 1:0. „Optičari“ se nisu predavali, trudili su se da iz kontranapada preko brzih bočnih igrača izjednače, dok je naša ekipa umešno čuvala loptu i prednost, čekajući priliku da postigne i drugi gol. U nastavku utakmice prvu šansu imao je centarfor gostiju Dejan Georgijević, u 55.minutu šutirao je sa preko 25m i pogodio prečku. Metalac je pokušao da odgovori četiri minuta kasnije. Ćirković je prošao po desnoj strani, idealno centrirao, najviši u skoku je bio Brkić, šutirao glavom sa 5m, međutim mladi čuvar mreže „optičara“ upisao je prvu „pravu“ odbranu. U 64.minutu ponovo je Babović bio na visini zadatka, posle udarca rezerviste Lukića sa ivice kaznenog prostora. Da Teleoptik ima nameru da neporažen ode iz Milanovca pokazao je drugi deo nastavka meča. Ređali su se napadi Zemunaca, Joksimović je u 68.minutu, klizećim startom na desetak metara od našeg gola, sprečio opasan nalet Janjića. Imao je gost i nekoliko dalekometnih pokušaja preko Minića (66, 82), Milovanovića (76), Lukića (90), ono što nije završilo van okvira gola uhvatio je Đogatović. Naša ekipa je imala nekoliko brzih akcija u kojima je nedostajala završnica, onaj poslednji potez koji bi doneo pravu priliku, uvek se u ključnom momentu pojavljivao igrač u belom dresu i otklanjao opasnost. Pokušao je trener Kuzeljević izmenama da promeni situaciju, ali prolaza nije bilo. Udarce sa distance oprobali su Panić i Brkić , ali nedovoljno precizno da bi došlo do promene rezultata. Ostalo je 1:0, Metalac je teškom mukom došao do tri boda i sada se okreće narednoj suboti i utakmici sa BSK-om iz Borče.

Slavenko Kuzeljević, trener Metalca, posle utakmice je izjavio: - Evidentno je bilo da ima još mnogo grča u našoj igri, što je donekle i posledica imperativa koji nam visi nad glavom posle lošeg starta. Uz to dođe vam jedan mlad i poletan tim, koji hoće i zna da igra, vidi se da tu ima dosta kvaliteta i uopšte ga nije lako pobediti. Naš kvalitet igre nije bio na nivou koji želimo, ali smo večeras pokazali da smo tim, grupa koja želi dobar rezultat, sigurno je da će i igra vremenom biti bolja. Kad se sve sabere velika tri boda, ostaje nam da narednih 7 dana iskoristimo da što spremnije dočekamo narednu utakmicu.

Stadion: „Metalac“. Gledalaca: oko 1.000. Sudija: Igor Kocić (Vlasotince) Strelac: Panić u 21.minutu Žuti kartoni: Joksimović, Ćirković, Memedović, Zoranović (Met), Bogosavac, Golubović (Tel)

Metalac: Đogatović, Vlašić, Gojak, Luković (c), Kosić (od 73. Liščević), Joksimović, Brkić, Panić, Ćirković, Antelj (od 58. Zoranović), Memedović (od 63. Lukić) Tr: Kuzeljević

Teleoptik: Babović, Minić, Stevanović, Milovanović (c), Golubović (od 82. Ljujić), Georgijević (od 77. Dobrijević - od 82. Sajčić), Janjić, Crnoglavac, Grbović, Bogosavac, Lukić Tr: Živković

Video prilog možete pogledati ovde.