Brkić za prvu trojku

Jedinstvo Putevi – Metalac 0:1 (0:1)

Fudbaleri Metalca zabeležili su prvu pobedu u takmičarskoj 2013 / 2014. U derbiju 4.kola Prve lige Srbije, na gostujućem terenu savladali su Jedinstvo Puteve iz Užica rezultatom 1:0. Trener Kuzeljević izvršio je dve promene u timu, u odnosu na prethodnu utakmicu. Svoje mesto u veznom redu zauzeo je kapiten Luković, povratnik posle povrede, kao i novajlija Stanić kome je ovo bio debi u startnoj postavi. Naši fudbaleri su, prevashodno, zatvorili prilaze svome golu strpljivo čekajući šansu za postizanje pogotka, a ona se ukazala u 31.minutu. Goran Brkić, doskorašnji fudbaler Jedinstvo Puteva, sjajno je izveo slobodan udarac sa preko 25m, prebacio živi zid i matirao Mišića, za ispostaviće se nedostižnih – 0:1. Domaćin je imao terensku inicijativu, stvorio nekoliko dobrih prilika, ali je Vladan Đogatović potvrdio visok nivo. Ovom pobedom Metalac kreće ga gornjem delu tabele, u narednom kolu, u subotu 14.septembra (19.30 časova), na svom stadionu, odmeriće snage sa ekipom Teleoptika.

Stadion u Krčagovu. Gledalaca: oko 600. Sudija: Darko Bogdanović (Kraljevo) Strelac: Brkić u 31.minutu Žuti kartoni: Arsić, Nikodijević, Leposavić, Vukmir (Jed), Brkić, Panić, Stanić, Kosić, Owusu (Met)

Jedinstvo: Mišić, Nikodijević, Čančarević (od 80. Kamberović), Đurić (od 65. Krivokapić), Milekić, Petrović, Arsić (od 51. Vukmirović), Vukmir, Leposavić, Paunović, Sl.Jeremić Tr: Ristanović

Metalac: Đogatović, Kosić, Gojak, Joksimović, Vlašić, Panić, Luković (c) (od 89. Sedlar), Memedović, Stanić (od 66. Owusu), Brkić (od 80. Lukić), Ćirković Tr: Kuzeljević