Milunović za tri boda

Srbija – Kipar 2:1 (0:0)

Mlada reprezentacija Srbije (igrači rođeni 1992.godine i mlađi) uspešno je startovala u kvalifikacijama za Prvenstvo Evrope koje će se održati u Češkoj 2015.godine. U okviru kvalifikacione “grupe 9”, u Gornjem Milanovcu, na stadionu “Metalac”, savladali su reprezentaciju Kipra rezultatom 2:1 (0:0). Junak trijumfa bio je Luka Milunović. Inače, meč je odigran bez prisustva gledalaca, jer Srbija izdržava kaznu od dva meča zbog incidenata u prošlogodišnjem baraž duelu s Engleskom. “Orlići” su bolje otvorili utakmicu i stvorili prvu priliku u 10.minutu preko Nikole Stojiljkovića, pokušao je lukavo iz okreta sa 10 -ak m, ali je lopta završila pored stative kiparskog čuvara mreže. Od tog trenutka gosti su zaigrali mnogo bolje, nekoliko puta ozbiljno ugrozili Perića, a najbliži su pogotku bili u 38.minutu. Posle kornera s leve strane, koji je izveo C. Kyriakou, šutirao je glavom Mihalis Talasitis pravo u prečku. Kazna je usledila tri minuta kasnije. Brza akcija našeg veznog reda, lopta je došla do Luke Milunovića koji se sjajno oslobodio svog čuvara i sa oko 12 - 13m rutinski savladao Loizua – 1:0. Da ovo nije bilo veče napadača Čukaričkog Nikole Stojiljkovića videlo se već u sledećem napadu, kada je posle udarca glavom pogodio stativu. Drugo poluvreme Srbija je otvorila na najbolji mogući način. Igrao se 47.minut, odličan centaršut Uroša Đurđevića, s leve strane, u gol je pretvorio fenomenalni Luka Milunović, pošto je glavom zakucao loptu pod prečku – 2:0. Mogli su “orlići do trećeg gola preko Jojića u 61.minutu, vezista Partizana oprobao je udarac sa 16m i za malo bio neprecizan. Kipar stiže do pogotka u 65.minutu. Prekid s leve strane i oštar centaršut u kazneni prostor naše reprezentacije iskoristio je Andreas Kyriakou i glavom poslao loptu u mrežu “iznenađenog” Perića – 2:1. Dodatnu nadu gostima da mogu do pozitivnog rezultata podgrejao je Marko Petković već u narednom napadu dobivši direktan crveni karton zbog pogibeljnog starta. Da su aršini isti za obe ekipe pokazao je glavni sudija meča Sabo 13 minuta kasnije kada je igrača Kipra Laifisa poslao ranije na tuširanje (druga javna opomena), tako da je brojčani odnos snaga na terenu, do kraja meča, bio izjednačen. Kipar je napadao, naša reprezentacija se opredelila na brze kontranapade, međutim, promene rezultata nije bilo – ostalo je 2:1. Sledeću kvalifikacionu utakmicu mlada reprezentacija Srbije igraće 11.oktobra na Kipru, a četiri dana kasnije, 15.oktobra ugostiće selekciju Severne Irske, u Gornjem Milanovcu (bez prisustva gledalaca). Inače, u derbiju kvalifikacione „grupe 9“, u kojoj se nalazi naša selekcija, Belgija je kao gost savladala reprezentaciju Italije, posle rezultatskog preokreta, sa 3:1 i tako pokazala da će ovo biti veoma neizvesna borba do samog kraja za prve dve pozicije koje vode u baraž za EP u Češkoj 2015.godine.

Selektor selekcije Srbije, Radovan Ćurčić, posle meča je izjavio:

-Očekivali smo tešku utakmicu, što se i potvrdilo na terenu. Imali smo kontrolu meča 65 minuta, igrali dobro, bili strpljivi, nalazili prostor kroz dobro nameštenu i organizovanu odbranu Kipra i došli u prednost od dva gola razlike. Mogli smo i ranije da rešimo pitanje pobednika, imali par situacija koje su morale biti realizovane, ali nismo to uradili, i vrlo brzo smo bili kažnjeni. Primili smo gol iz prekida, napravili crveni karton i od gotovog napravili veresiju. Sa mnogo karaktera smo izvukli ovu utakmicu, ova grupa je još jednom pokazala da tu crtu poseduje. Čestitam igračima na uloženom trudu.

Stadion: „Metalac“ u G.Milanovcu. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Šandor Sabo (Mađarska) Strelci: Milunović u 41. i 47. za Srbiju, Kyriakou u 65.minuta za Kipar Žuti kartoni: Kovačević, Jojić, Đurđević, Mijailović (Srb), Laifis, Drakos Christofides (Kip) Crveni kartoni: Petković 66 (Srb), Laifis u 78.minutu (Kip)

Srbija: Perić, Petković, Pantić, Ćosić (c), Spajić (od 62. Vitas), Kovačević, Mijailović, Jojić, Đurđević (od 78. Đurđević), Milunović, Stojiljković (od 69. Brašanac) Selektor: Ćurčić

Kipar: Loizou, Moulazimis (c), A. Kyriakou, Economou (od 65 Marco Charalampous), Laifis, Drakos Christofides, Englezou, Ch. Kyriakou (od 46. Andreou), Froxylias, Konstantinou (od 46. Theodorou), Thalassitis. Selektor: Makridis