Metalac – Proleter (NS) 1:1

Fudbaleri Metalca nikako da uhvate pravi ritam u takmičarskoj 2013 / 2014. Ni posle tri odigrane utakmice nisu uspeli da zabeleže pobedu, kao uteha ostaje da su upisali svoj prvi bod. U okviru 3.kola Prve lige Srbije, Metalac – Proleter 1:1 (0:0). Trener Milanovčana Slavenko Kuzeljević ponovo je promešao karte. Na određene rotacije bio je i primoran zbog povreda igrača. Za subotu nije mogao računati na usluge kapitena Gorana Lukovića, koji bi se mogao oporaviti do sledeće utakmice u Krčagovu, Bojana Zoranovića koji je, takođe, blizu povratka, Dalibora Rodića, dobio kraći odmor zbog prinove u porodici, kao i na Dragomira Nikolića za koga je jesenja polusezona završena. Prvi put u startnoj postavi zaigrali su Stefan Panić, na poziciji zadnjeg veznog, i Ivan Kosić na mestu desnog spoljnjeg, na suprotnoj, levoj strani bio je standardni ove jeseni, Milan Joksimović. Na štoperskim pozicijama od prvog minuta igrali su Radoslav Vlašić i Bojan Gojak, u sredini su bili Goran Brkić i Nikola Lukić, po krilima Marko Memedović i Nikola Ćirković, a u vrhu napada Goran Antelj. Suprotno očekivanjima, Metalac nije od početka zagospodario terenom. Milanovčani su imali prividnu terensku inicijativu i više loptu u posedu, ali Proleter je delovao konkretnije, osiguravši prilaze svom golu i preciznim pasovima otvarao prostor za brze kontranapade. Iz takvog pristupa igri, ređala su se uzbuđena pred golom Đogatovića. Rašiovan je u 12.minutu izveo slobodan udarac sa oko 25m, iskosa sa leve strane, i pogodio prečku, stiče se utisak da golman Metalca nije najbolje procenio let lopte. Takođe, dobru priliku je imao Vujaklija u 21.minutu, kada ga je Bošković „spojio“ sa golom. Šutirao je napadač Proletera snažno i visoko preko gola. Sporna situacija zabeležena je na isteku prvog dela igre. Ćirković je dobio loptu u prostor, krenuo ka golu gostiju, poslednja linija tima sa Slane bare ga je faulirala, u pitanju je bilo očigledno povlačenje, međutim, sudija Petković ovu situaciju nije registrovao. U drugo poluvreme Metalac je ušao znatno angažovanije. Trener Kuzeljević je posegnuo i za prvom izmenom, umesto malo primetnog Memedovića u igru je ušao Živković. Prvo uzbuđenje pred golom Proletera zbilo se u 51.minutu. Slobodan udarac sa 20m izveo je Brkić, golman Nastić je kratko odbio loptu na prostor gde nije bilo momaka u plavim dresovima koji bi je sproveli u mrežu. Usledili su prelomni trenuci meča. Kapiten gostiju Žigić uspeo je za dva minuta (54, 56) da dobije dva žuta kartona (prvi zbog opstrukcije igre, drugi zbog preoštrog starta). Brojčanu prednost domaćin vrlo brzo koristi. Igrao se 58.minut, dugo je tekla akcija Milanovčana, usledio je centaršut Ćirkovića s desne strane, golman Nastić nije najbolje reagovao, ispustio je loptu, prvi pokušaj Brkića je neutralisao, kod udarca Bojana Živkovića spasa nije bilo – 1:0. Metalac je do drugog gola mogao u 68.minutu, raspoloženi Brkić sjajno je izveo prekid ali je golman Novosađana izbacio loptu u korner. Trener gostiju Milanović je izvršio određene promene u igri, svesno rizikovao i taj mu se rizik isplatio u 80.minutu. Akcija je tekla preko leve strane, usledio je ubačaj Kavčića, rezervista Tanušev je nadskočio štopere Metalca i rutinski, s ivice peterca, matirao nemoćnog Đogatovića – 1:1. Već u sledećem napadu Bojan Živković je zaradio direktan crveni karton, tako da je odnos snaga do kraja meča bio poravnat. Imao je rezervista Stanić dve dobre situacije da donese pobedu domaćem timu, međutim, oba puta je opalio visoko preko gola. U poslednjim trenucima utakmice, mogli su Novosađani i do celog plena preko Milićevića kada se probio sam ispred Đogatovića, ali mu je loptu izbio Gojak i sprečio pogodak. Slađi deo kolača odlazi u Novi Sad, Metalcu ostaju problemi. Ovaj dobri tim upao je u period nešto slabije forme i tako ugrozio ambicije koje je postavio. Naredne nedelje, 8.septembra, u okviru 4.kola Prve lige Srbije, Metalac gostuje u Krčagovu ekipi Jedinstva, meč počinje u 16.30 časova.

Slavenko Kuzeljević, šef stručnog štaba Metalca:

-Olako smo prokockali teško stečenu prednost, u momentima kada smo morali biti mirniji i na pravi način privesti utakmicu kraju, napravili smo par grešaka, primili gol i posle je bilo jako teško vratiti se u meč protiv jedne dobre i organizovane ekipe Proletera. Moram priznati i da nam je nepotrebno dobijen crveni karton dosta toga poremetio. Ovo je prva utakmica gde donekle i mogu biti zadovoljan odnosom prema igri mojih momaka, videla se rešenost, jedna želja, falio je dobar rezultat. Ovaj bodovni saldo nije srazmeran kvalitetu tima i pred nama je jedno turbulentno vreme.

Stadion: „Metalac“. Gledalaca: oko 1.700. Sudija: Nemanja Petković (Beograd) Strelci: B.Živković u 58. za Metalac, Tanušev u 80.minutu za Proleter. Žuti kartoni: Vlašić, Ćirković, Antelj (Met), Žigić, Tanušev, Ivanić (Pro) Crveni kartoni: B.Živković (Met) u 83. i Žigić (Pro) u 56.minutu.

Metalac: Đogatović, Kosić, Joksimović, Gojak (c), Vlašić, Panić (od 79. Stanić), Lukić (od 85. Ivanović), Brkić, Antelj, Memedović (od 53. B.Živković), Ćirković. Tr: Kuzeljević

Proleter: Nastić, Tanasin, Kavčić, Stanojev, Žigić (c), Balabanović, Rašiovan (od 54. Ivanić), Nedeljković (od 68. Milićević), Vujaklija, Bošković, Stančetić (od 46. Tanušev). Tr: Milanović