Metalac – Borac 0:1

Na otvaranju sezone Prve lige Srbije na programu je bio veliki komšijski derbi, s obzirom na pojačanja u oba tabora, mnogi smatraju i duel dva najveća kandidata za Super ligu. Kako to obično biva, u velikim utakmicama, pobednika odlučuju nijanse. Trenutak inspiracije jednog pojedinca je presudio, na kraju, pred oko 4.000 gledalaca, Metalac – Borac 0:1. Milanovčani su bolje otvorili utakmicu i prvi zapretili preko Zoranovića, u 7.minutu, ali je golman Borca pravovremeno istrčao i otklonio opasnost. Samo dva minuta kasnije Čačani stižu do pogotka, ispostaviće se i do nedostižne prednosti. Posle greške veznog reda Metalca, ofanzivni vezista Jeremić prihvatio je loptu na sredini terena, vukao je dobrih 20-ak m, odlučio se na šut i pogodio levi gornji ugao nemoćnog Đogatovića – 0:1. Rano vođstvo gostiju nije obeshrabrilo fudbalere Metalca, nastavili su sa atacima. U 14.minutu pokušao je Brkić iz slobodnog udarca, da bi Petrić krajnjim naporom izbacio loptu u korner. Sreća je bila saveznik golmana Borca u 19.minutu. Sjajno izveden udarac iz ugla Brkića, najviši u skoku bio je štoper Dopuđ, šutirao sa 5m, ipak ni on nije bio precizan, lopta je otišla visoko preko gola. Čačani su do dupliranja prednosti mogli u 24.minutu preko Nikolića, koji je ispratio kontru, ali i otišao isuviše desno tako da je njegov udarac Đogatović uspešno zaustavio. Do kraja prvih 45 minuta, Metalac je imao neuspele pokušaje preko Zoranovića i Brkića, s druge strane svoj udarac oprobao je Rašković. U nastavku susreta, mnogo manje uzbuđenja. Borac se svesno povukao na svoju polovinu, zatvorio sve prilaze golu i vrebao šansu iz kontranapada. Metalac je imao terensku inicijativu, bez pravih prilika. Bilo je i nekoliko (ne)spornih situacija u kaznenom prostoru gostiju, međutim, pištaljka sudije Stoilkovića se nije oglašavala. Ulaskom rezerviste Jevtovića, Borac je dobio na probojnosti i stvorio dve dobre prilike, upravo, preko mladog napadača, u 75. i 88.minutu. Iz oba duela golman Đogatović je izašao kao pobednik.

Trener Metalca Slavenko Kuzeljević objektivno je sagledao dešavanja na terenu: -Čestitke Borcu na pobedi, kad se napravi ovoliki broj grešaka ne može se očekivati pozitivan rezultat, čak i kod gola koji smo primili nismo izašli u blok. U prvom poluvremenu smo imali nekoliko prilika, u nastavku dosta bledo izdanje. Previše nervoze, dosta novih igrača, očigledno da ambijent i sve što nosi velika utakmica nisu na pravi način podneli. Ne mogu da zamerim na želji, na htenju, međutim, nismo bili na nivou koji bi trebalo da budemo i tu leži razlog ovakvog rezultata. Okrećemo se narednim utakmicama.

U sledećem kolu, 24.avgusta, Metalac odlazi u Kraljevo na meč protiv Sloge.

Stadion: „Metalac“. Gledalaca: oko 4.000. Sudija: Igor Stoilković (Beograd). Strelac: Jeremić u 9.minutu. Žuti kartoni: Rodić, Joksimović (Met), Zoćević (Bor)

Metalac: Đogatović, Rodić, Joksimović, Luković (c), Dopuđ, Vlašić, Ivanović (od 57. B.Živković), Ćirković, Zoranović (od 62. Antelj), Brkić, Memedović (od 46. Vignjević). Tr: Kuzeljević

Borac: Petrić, Boranijašević, S.Živković, Radanović, Maslać, Martinović, Jovičić (c), Zoćević (od 66. Jovančić), Nikolić, Jeremić (od 68. Jevtović), Rašković (od 85. Pavićević). Tr: Vukićević