U 21 : Srbija – Makedonija 4:1

Prisustvovali smo istorijskom trenutku. Našem klubu i gradu ukazana je velika čast da po prvi put ugosti neku od reprezentacija, konkretno U21 (igrači rođeni 1992.godine i mlađi ). Iako se radilo o prijateljskom susretu bez rezultatskog značaja, sem prestiža, svoju težinu opravdao je činjenicom da je poslednji test pred 5.septembar i utakmicu protiv Kipra u kvalifikacijama za PE 2015.godine u Češkoj. Odličnom igrom, pre svega u drugom poluvremenu, izabranici Radovana Ćurčića napunili su mrežu južnih komšija. Pred oko 3.500 gledalaca, (U 21) SRBIJA – MAKEDONIJA 4:1 (0:0). „Orlići“ su bili nadmoćniji i u prvih 45 minuta, ali Vitas, Milunović, Despotović i Brašanac nisu iskoristili kolosalne prilike, omogućivši Ilievu, ni krivom ni dužnom da se proslavi. U nastavku susreta naša reprezentacija je bila efikasna do maksimuma, čak četiri gola u mreži Makedonaca. Ono što je propušteno u prvom delu, nadoknađeno je sa kamatom. Prvi gol postignut je u 49.minutu. Posle izvedenog skraćenog kornera Brašanca, s desne strane, i intervencije odbrane Makedonije, lopta je došla do Đurđevića, usledio je sjajan prijem i udarac u bliži ugao – 1:0. U sledećem napadu, asistent kod prvog gola, Brašanac je mogao da se upiše u listu strelaca, ali je njegov udarac zaustavljen na gol liniji. Do dupliranja prednosti Srbija stiže u 59.minutu. Nesporazum štopera Dragarskog i golmana Dimitrievskog, kaznio je Jojić - 2:0. Makedonski tračak nade desio se dva minuta kasnije. Slobodan udarac, s leve strane, izveo je Nikolov, lopta je preletela nekoliko igrača Srbije i završila u Perićevoj mreži – 2:1. Nikola Stojiljković je još jednom pokazao da mu trava u Despotovačkoj bb odgovara. Napadač Čukaričkog, susret je počeo s klupe, u 70. minutu posle slaloma kroz odbranu Makedonije rutinski je završio akciju – 3:1. Tačku na ovaj susret stavio je još jedan rezervista, Andrej Mrkela u 78.minutu. Prethodno je po levom boku prošao Kostić, sjajno centrirao, na pravom mestu, pored druge stative, našao se vezista turskog Eshišehira – 4:1.

Radovan Ćurčić, selektor mlade reprezentacije Srbije, posle meča je rekao: -Zadovoljan sam prijemom publike u Milanovcu, drago mi je da smo se predstavili u dobrom izdanju. Imali smo i određenih problema tokom igre i mišljenja sam da bi sve bi bilo daleko lakše da smo postigli gol u prvom poluvremenu. Osnovna stvar koja nas je dovela do pobede je odličan pristup igrača i dobro trčanje. Bio nam je potreban ovakav rezultat radi građenja pozitivne atmosfere, jer nas za 20 dana, na ovom istom stadionu, očekuje veoma teška utakmica, na startu kvalifikacija, protiv selekcije Kipra, nažalost, bez ove divne publike.

Reprezentacija Srbije se nalazi u „grupi 9“ kvalifikacija za EP 2015.godine u Češkoj. Svoju prvu kvalifikacionu utakmicu odigraće 5.septembra 2013. protiv selekcije Kipra, na stadionu „Metalac“ u Gornjem Milanovcu, sa početkom u 20.30 časova. Zbog nemilih scena u baraž susretu s Engleskom, u prošlom ciklusu kvalifikacija, Srbija će prva dva susreta u grupi odigrati bez prisustva gledalaca. Osim Srbije i Kipra u „grupi 9“ nalaze se i selekcije Belgije, Italije i S.Irske.

Stadion: „Metalac“. Gledalaca: oko 3.500. Sudija: Boško Jovanetić (Užice). Strelci: Đurđević u 49. Jojić u 59. Stojiljković u 70. i Mrkela u 78.minutu za Srbiju, Nikolov u 61.minutu za Makedoniju. Žuti kartoni: Đurđević (Srb), G.Žuta, Alioski (Mak).

Srbija: Perić, Pantić, Spajić, Vitas, Petković (c), Mijailović, Brašanac, Jojić, Milunović, Despotović, Đurđević. Igrali su još: Lazović, Kovačević, Ćirković, Mrkela, Radoja, Kostić, Aksentijević, Poletanović, Stojiljković, Antić, Pešić. Selektor: Ćurčić

Makedonija: Iliev, Kitanovski, Blazevski, Damčevski, Nikolov, Micevski, F.Đurđević, G.Žuta, Aškovski (c), Zajkov, L.Žuta. Igrali su još: Dimitrievski, Tanturovski, Adili, Najdoski, Radevski, Velkovski, Angelov, Dragarski, Alioski. Selektor: Babunski