Poraz za kraj

Metalac je porazom završio takmičarsku 2012/2013. Osim prestiža, u utakmici bez većeg rezultatskog značaja, pretrpeo je visok poraz od novog srpskoligaša iz Lazarevca. U okviru 34. kola Prve lige Srbije, Kolubara - Metalac 3:0 (1:0). Domaćin je više želeo pobedu, bio nadmoćniji tokom celog meča, tako da se u potpunosti revanširao za jesenji poraz. Golove su postigli Nenad Živković u 11., Milovanović u 62. minutu iz jedanaesterca, prethodio prekršaj Dopuđa nad Marinkovićem. Tačku na ovaj meč stavio je igrač Metalca Owusu, pogodivši sopstvenu mrežu u 82. minutu. Milanovčani su sezonu završili na petoj poziciji, s 56 bodova

.
Stadion: „FK Kolubara“.

Gledalaca: oko 200.

Sudija: Branko Labus (Novi Sad).

Strelci: N.Živković u 11., Milovanović u 63. (iz jedanaesterca) i Owusu (autogol) u 82. minutu.

Žuti kartoni: Milošević (Kol), Liščević, Dopuđ, Nikolić (Met).

Kolubara: Ivanović, Milovanović, Jakovljević, Jovičić (od 75. S.Živković), Tucaković, Milošević, Cvetković, Rajevac, N.Živković (od 65. Ivković), Spasojević (od 60. Leković), Marinković. Tr: Radović

Metalac: Matek, Kosić (od 62. Kuveljić), Owusu, Dopuđ, Nikolić, Luković (c), Liščević, Ivanović (od 61. Panić), Krpić, Mladenović (od 75. Živadinović), Ćirković. Tr: Petrović