U Lazarevac po pobedu

Metalac je zatvorio sezonu, na svom stadionu, onako kako je i planirao-pobedom. Savladao je ekipu Banata (3:1) golovima Krpića, Dopuđa i Živkovića. Bez obzira što je gostima utakmica bila daleko važnija, jedino ih je trijumf ostavljao u igri za opstanak, malo ko je očekivao da će ekipa iz donjeg doma prvoligaškog karavana namučiti Milanovčane, ali još jednom je potvrđeno da u fudbalu nema pravila i da nema unapred dobijenih utakmica. -Sam pogled na tabelu jasno je govorio da smo kvalitetnija ekipa od Banata, međutim, trebalo je to potvrditi na terenu. Nismo očekivali laku utakmicu. Gosti su pružili snažan otpor, vodila se velika borba, pogotovo u prvom poluvremenu. Lopta nas nije slušala, i ono malo prilika koje smo napravili nismo iskoristili. Zrenjaninci su dobili na samopouzdanju, poveli posle naše greške. Na vreme smo se trgli, izjednačili i kasnije je sve došlo na svoje mesto. Ekipa je profunkcionisala, zaigrala hrabrije, na kraju, za takav pristup je i nagrađena. Postigli smo tri gola za kratak vremenski period i stekli nedostižnu prednost. Ostvarili smo primarni cilj, da se pobedom oprostimo od naših navijača. Hvali im na sjajnom prijemu i voleo bih da podrže ovu generaciju i naredne sezone, u kojoj će ambicije biti superligaške- istakao je Sulejman Krpić, pojačanje Metalca u zimskom prelaznom roku.

Talentovani napadač pogodio je u 60. minutu za izjednačenje, njegov treći gol ovog proleća i najava da na njega može da se računa. -Drago mi je što sam povećao svoj učinak, ali je najvažnije što smo iz kolektivne igre došli do rezultata. Potreban mi je bio određeni vremenski period da se priviknem na novu sredinu, na ligu, zahteve. Pružam maksimum na svakom treningu, trudim se da iskoristim svaki minut koji mi trener Petrović ukaže. Svestan sam da sve zavisi od mene. Očekujem uspešniju narednu sezonu.

Zavesa na takmičarsku 2012/13. spušta se u sredu. Metalac odlazi u goste, novom srpskoligašu Kolubari. U utakmici bez nekog većeg takmičarskog značaja, gledaoci očekuju efikasan fudbal. -Ne mogu sa sigurnošću da tvrdim da će na meču biti dosta golova, mnogo toga će zavisiti i od načina igre protivnika. Uprkos napuštanju prvoligaškog društva, Kolubara ima kvalitetan tim, verovatno ih je nešto slabije odigran jesenji deo koštao statusa. Mi ćemo igrati otvoreno, na gol više. Poštujemo rivala, ali verujem da možemo do pozitivnog rezultata. Želja nam je da sa uspehom završimo sezonu, a to bi u ovom trenutku bilo dovoljno za četvrto mesto- zaključio je bivši napadač Sarajeva. Zbog parnih kartona B.Živković će propustiti poslednji meč u ovoj takmičarskoj sezoni. Svi ostali su na raspolaganju šefu stručnog štaba Vladici Petroviću.

Prva liga Srbije, 34.kolo: Kolubara – Metalac, sreda, 5.jun, 17h.