Rutinska pobeda

Metalac je zabeležio pobedu na poslednjoj utakmici pred svojom publikom u takmičarskoj 2012/13. Savladan je Banat, posle briljantne igre u drugom poluvremenu. Mreža Zrenjanica tresla se tri puta, propušteno je još nekoliko zicer situacija, i sve to posle rezultatskog deficita. Mora se priznati kako su, za razliku od mnogih protivnika koji su ove sezone gostovali u Milanovcu, Banaćani prikazali dobar fudbal, delom i zbog velikog uloga jer im je samo pobeda, eventualno, mogla doneti opstanak u ligi. U okviru 33. kola Prve lige Srbije, Metalac – Banat 3:1 (0:0). Trener Metalca Vladica Petrović odlučio se za nekoliko promena u timu u odnosu na prethodne utakmice pa su tako iza Krpića u vrhu napada igrali Ružičić levo, B.Živković u sredini, i Ćirković desno, dok su iza njih bili Liščević i kapiten Luković. Umesto „požutelog“ Nikolića na mestu štopera igrao je „vezista“ Sedlar. Domaćin je od samog početka imao blagu terensku inicijativu, gosti su bili povučeni, ali su odmah po osvajanju lopte hitali u kontranapad. Iz takve jedne situacije, stvorena je i prva prilika u 10. minutu. Sjajan prodor Đorđevića, po levoj strani, još bolji centaršut, pravo na glavu Krajnoviću koji šalje loptu u gol aut. Metalac je prvi šut na gol Banata uputio u 14. minutu, kada je sa distance pokušao Živković, nedovoljno precizno da ugrozi golmana Bajića. Kapiten Luković je bio raspoložen za igru. U 25. minutu kao asistentu nije mu se posrećilo da Krpić to kruniše na najbolji način. Prvo poluvreme je završeno bez golova, dosta skromno izdanje obeju ekipa, posle svega viđenog, malo ko je očekivao pravu goleadu u nastavku. Seriju je otvorio gost u 57. minutu. Dubinsku loptu iz zadnje linije Metalca presekao je kapiten Bogić, usledio je brzi kontranapad koji je Mihajlović udarcem sa oko 12-13m, iskosa sa leve strane, pretvorio u gol- 0:1. Dva minuta kasnije Metalac je došao do izjednačenja. Rezervista Mladenović je centrirao s desne strane, Krpić odlično skočio i glavom poslao loptu u sami ugao nemoćnog Bajića- 1:1. Do potpunog preokreta Metalac stiže u 69. minutu. Korner s desne strane izveo je Mladenović, odbrana gostiju je za trenutak otklonila opasnost, na loptu natrčava Ivanović i sa oko 20m upućuje udarac ka golu, da bi štoper Dopuđ, manirom velikih majstora ove igre, petom, sa ivice peterca, prosledio u nebranjeni deo mreže-2:1. U sledećem napadu Milanovčani su mogli i do novog gola. Ćirković je imao zicer situaciju, ali je golman Banata upisao svoju prvu veliku odbranu. Uvertiru pred potez meča, B.Živković je imao u 72. minutu. Sve je sam odradio, uzeo je loptu na oko 20-tak m, nanizao nekolliko fudbalera Banata, ušao u kazneni prostor, ali je u poslednjem trenutku njegov udarac izblokiran. Tačka na ovu utakmicu stavljena je samo tri minuta kasnije. Kapiten Luković igra odlično celu sezonu, ali je danas bio posebno inspirisan. Sjajni vezni igrač bio je kreator većine akcija Metalca, na njegovu „loptu s očima“ reagovao je B.Živković, uhvatio volej s 10m i pocepao mrežu- 3:1. U poslednjim trenucima meča pocrveneo je gostujući fudbaler Krajnović. Sve u svemu, Metalac je zasluženo pobedio, ostvario sedamnaesti prvenstveni trijumf. Kolo pre kraja nalazi se na četvrtoj poziciji, sa 56 bodova.

U taboru Milanovčana zadovoljstvo:
-Veoma teška utakmica, pogotovo sa aspekta motivacije, jer su igrači već mislima na odmoru. Upozoravali smo da opuštanja ne sme biti. Slabo smo otvorili utakmicu, imali dosta problema u pasu. Ekipa Banata se dobro organizovala, zatvorila sve prilaze golu, tako da u prvih 45. minuta nismo uspevali da sprovedemo našu ideju. U nastavku smo pojačali ritam, u jeku inicijative primili gol, kasnije, uspeli da se vratimo i zasluženo slavimo. Cilj nam je bio da se pobedom oprostimo od milanovačke publike i drago mi je što smo to i ostvarili- komentar je trenera Vladice Petrovića.
Poslednju utakmicu, takmičarske 2012/13 Metalac će odigrati u Lazarevcu protiv ekipe Kolubare, u sredu, 5.juna.

Stadion: „Metalac“.

Gledalaca: oko 700.

Sudija: Aleksandar Živković (Niš).

Strelci: Krpić 60., Dopuđ 68. i Živković 75. za Metalac, Mihajlović 57 minut za Banat.

Žuti kartoni: B. Živković, Ivanović (Met), Krajnović, Bogić, Mihajlović (Ban). Crveni karton: Krajnović (Ban) u 90.minutu

Metalac: Matek, Kosić, Owusu, Luković (c), Dopuđ, Sedlar, Ćirković, Liščević (od 65. Ivanović), Krpić, B.Živković (od 76. Živadinović), Ružičić (od 51. Mladenović). Tr: Petrović.

Banat: Bajić, Vuković, Jović (od 24. Stojičić), Krajnović, Đorđević, Tripković (od 82. Radosavljević) Bogić (c), Mihajlović (od 76. Stošković), Žižić, Marković, Antanasijević. Tr: Mladenović.