Metalac-Čukarički 0:3

Metalac je poražen na svom terenu od direktnog rivala za drugo mesto, za kojim sad zaostaje velikih deset bodova. Prvi domaći neuspeh posle sedam uzastopnih pobeda bez primljenog gola. Milanovčani su imali više od igre, imali bolje šanse, Beograđani se uspešno branili, iskažnjavali svaku grešku i osvojili tri boda, vredna Super lige. Pred oko 3.500 gledalaca, u okviru 28. kola Prve lige Srbije, Metalac - Čukarički 0:3 (0:2). Tri dana posle velikog emotivnog pražnjenja i nesrećnog poraza u Kruševcu, na programu je bio još jedan veliki okršaj, protiv glavnog konkurenta za visok plasman .Trener Metalca Vladica Petrović odlučio se za sličnu postavu kao i protiv Napretka, osim što je suspendovanog Liščevića (parni kartoni) zamenio Mladenović. Gosti su otvorili utakmicu na najbolji mogući način, iz prve prilike su došli u vođstvo. Igrao se 2. minut. Korner s desne strane izveo je Grujičić, Stamenković je nadskočio defanzivce Metalca i poslao loptu ka nebranjenom delu mreže, da bi gol potvrdio napadač Dinčić- 0:1. Tako su Milanovčani bili primorani da od starta jure zaostatak, preuzeli su inicijativu ali bez izglednijih prilika za gol. Više su to bili pokušaji sa distance, kao onaj Sedlara iz 22. minuta koji je završio preko gola. Do dupliranja prednosti Čukaričani stižu u 38. minutu. Dugo je kombinovao vezni red Beograđana, lopta dolazi do Stojkovića koji s desne strane proigrava Nikolu Stojiljkovića. Napadač „brđana“ izbija sam pred golmana Pejovića i trese mrežu- 0:2, stiče se utisak iz sumnjive pozicije. Završnica prvog i uvodni deo drugog poluvremena protiče u apsolutnoj dominaciji domaćina koji propušta priliku da se u potpunosti vrati u meč. Seriju otvara Živadinović, u 41.minutu, čiji pokušaj glavom nije bio uspešan. Da je bar jednu od dve šanse iskoristio Nemanja Mladenović, priča bi verovatno imala drugačiji tok. U 42. minutu našao se „oči u oči“ s golmanom Ristićem, pomalo i oklevao, uputio udarac koji je Pavlović izblokirao. U 49. minutu odlučio se na udarac sa 20m, slabijom desnom nogom, golman Čukaričkog je bio savladan, ali je lopta završila na stativi. Metalac je pokušavao sa svih strana, ali čvrsti i dobro postavljeni odbrambeni redovi Beograđana imali su odgovor na svaki pokušaj. Udarci Kuveljića (55, 58), Mladenovića (60), Nikolića (63), nisu pronašli put do Ristićeve mreže. Veliko nezadovoljstvo na terenu i tribinama izazvao je sudija Santrač u 75. minutu, kada očigledan prekršaj Stamenkovića nad Živadinovićem u kaznenom prostoru Čukaričkog nije okarakterisao najstrožom kaznom. U jeku inicijative domaćih, gosti su došli i do trećeg gola. Najbolji pojedinac večerašnjeg meča Nikola Stojiljković umakao je po levoj strani odbrani Milanovčana, ušao u kazneni prostor i rutinski savladao Pejovića, za konačnih-0:3. Igrao se 76.minut. Šef stručnog štaba Metalca Vladica Petrović žali za propuštenim prilikama. – Otvorila se utakmica na najgori mogući način. Primili smo gol u uvodnim minutima, tako da smo jurili rezultat od samog početka. Imperativ pobede, pa još rano vođstvo gostiju, dodatno je opteretilo igrače. Imali smo tešku utakmicu u sredu, koja je na istovetan način počela. Mnogo smo se potrošili, što se večeras i dalo primetiti. Imali smo šanse u prvom poluvremenu da se vratimo u igru, međutim, nismo uspeli da ih realizujemo. Pokušali smo u nastavku određenim rokadama u igri da nešto napravimo, ali to nije dalo rezultata. Moraćemo da zbijemo redove, ima još šest utakmica do kraja, daćemo svoj maksimum a za šta će to biti dovoljno videćemo u junu mesecu. Čestitam obema ekipama na fer i sporskoj borbi.

Stadion: „Metalac“. Gledalaca: oko 3.500.

Sudija: Dejan Santrač (Pavliš).

Strelci: Dinčić u 2. i N. Stojiljković u 38. i 76. minutu.

Žuti kartoni: Luković, B.Živković, Filipović, Ivanović (Met), D.Srnić, Trninić, Pavlović (Čuk).

Metalac: Pejović, Kosić (od 73. Ivanović), Owusu, Luković (c), Nikolić, Dopuđ, Ćirković, Sedlar (od 46. Kuveljić), Živadinović, B.Živković, Mladenović (od 62. Filipović). Tr: Petrović

Čukarički: Ristić, Stojković, Đurić, Stamenković, D.Srnić (od 90. A.Stojiljković), N.Stojiljković, Matić (c), Trninić, Pavlović, Grujičić (od 66. Krčmarević), Dinčić (od 62. Janković). Tr: Milojević