HRABRO NA LIDERA

Milanovčani su na poslednjih pet utakmica zabeležili stopostotan učinak. Savladali su Inđiju (3:0), Bežaniju (3:1), Mladenovac (1:0), Timok (3:0) i u subotu, u veoma tvrdoj utakmici, ekipu Jedinstva iz Užica sa 2:0. Ako bi se tabela pravila u poslednjih dvanaest kola, Metalac bi ubedljivo bio prvi na tabeli.

Trenutna pozicija, treće mesto s 47 bodova, ne zadovoljava ambicije, pa će igrači učiniti sve da se dokopaju drugog mesta koje vodi u Super ligu. Jedan od zapaženijih u taboru ekipe iz Despotovačke bb protiv Užičana, do povrede, bio je Dragomir Nikolić. –Veoma tvrda utakmica, protiv protivnika koji je vešt u igri na rezultat. Većina ekipa, ove sezone, dolazi u Milanovac s namerom da, prvo sačuva svoj gol, i da pokuša kroz, eventualno, kontranapade da uradi nešto više. Znali smo da bi rano vođstvo znatno olakšalo situaciju. Propustili smo dve-tri dobre prilike koje smo morali da realizujemo, mada je i golman Jedinstva odlično intervenisao. Posrećilo nam se da u 26.minutu gost pogodi stativu. Da smo primili gol, veliko je pitanje kakav bi rasplet usledio. U nastavku smo krenuli još odlučnije ka golu Mišića, stvarali šanse, dve iskoristili i zasluženo slavili- rekao je Nikolić, a zatim objasnio razlog izmene.- Već u 5.minutu napravio sam nezgodan pokret, stradao mi je primicač, što je i snimak pokazao. Izdržao sam 60 minuta, jednostavno, više nisam mogao. Zamenio me je Filipović i sjajno odradio posao. Sledi nedelja raspleta i dueli sa dve prvoplasirane ekipe na tabeli. Prvi izazov, gostovanje u sredu, lideru u Kruševcu. –Od kada sam došao u Metalac spremam se za ovu utakmicu, nadam se da će sa povredom biti sve u redu, i da ću istrčati na teren. Igraćemo otvoreno i kroz napadačku igru tražiti šansu za pozitivan rezultat. Da bi došli u poziciju da to i ostvarimo, prvi uslov je da ponovimo partije iz prethodnih utakmica. Nema velikih tajni, kao što mi sve znamo o njima, tako i oni o nama. Napredak je rasterećeniji, s obzirom da je već novi superligaš. Nije mnogo menjao tim u odnosu na jesen. Igraju najbolje ove sezone, dominiraju na terenu i zasluženo su prvi. Imaju veliki broj igrača sposobnih da reše situacije 1 na 1, što ih čini posebno neugodnim i nepredvidivim. Odbrana Metalca će biti na velikim iskušenjima. –Imao sam prilike u dresu Teleoptika da igram protiv njihovih napadača. Radi se o kvalitetnim igračima. Ističe se Mirosavljević, koji je prvi strelac lige i koji je svoj kvalitet dokazao i u Ligi šampiona. Tu je i moj veliki prijatelj Trujić. Uz sav respekt prema njima, smatram da smo u stanju da ih zaustavimo. Istrčaćemo na teren i pružiti maksimum. Ekipa smo kojoj je kolektiv jača strana i, da ponovim, verujem u pozitivan rezultat- zaključio je na kraju razgovora štoper Metalca, Dragomir Nikolić.

Milanovčani nemaju problema sa kartonima. Zbog povrede, sigurno, neće igrati Panić. Još neki igrači su pod znakom pitanja, pa će trener Vladica Petrović sastav odrediti uoči utakmice.
Derbi 27. kola Prve lige Srbije između Napretka i Metalca igra se u sredu, 1.maja na stadionu „Mladost“ u Kruševcu sa početkom od 19.30 časova.